Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 18godz.
  • 26min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Koszmarny sąsiad. Zalewa, podpala, załatwia się na schodach

(IZJ)
Tak wygląda około 30-metrowe mieszkanie mężczyzny, który uprzykrza życie sąsiadom. Janusz Kubik
Dwa zalania w ciągu miesiąca, rozpalanie ognisk na schodach, załatwianie potrzeb fizjologicznych na klatce schodowej, wyrzucanie przez okno kawałków płonącej pościeli. Tak i na inne jeszcze sposoby uprzykrza życie sąsiadom lokator mieszkania na III piętrze komunalnej kamienicy przy ul. Rzgowskiej 17.

Mieszkańcy już wielokrotnie prosili administrację o pomoc. Jak twierdzą, za każdym razem słyszą, że nie da się nic zrobić.

- Koszmar zaczął się mniej więcej rok temu, gdy się wprowadził - opowiada Elżbieta Sobczak, lokatorka z II piętra. - Człowiek boi się oko zmrużyć, bo nigdy nie wiadomo, co mu strzeli do głowy. W ostatni piątek odkręcił u siebie kran nad umywalką i wyszedł. Woda przelała się do I piętra.

- Kiedyś biegał za mną z nożami - opowiada Maria Krasiewicz, mieszkająca na III piętrze. - Innym razem powbijał gwoździe w podłogę na korytarzu tak, że każdy mógł o nie zahaczyć.

Lokatorzy nieraz próbowali rozmawiać z kłopotliwym sąsiadem. Nic to jednak nie dało, bo jeśli już można go zastać w domu, to jest pijany.
- Przeprowadziliśmy z lokatorem dwie rozmowy dyscyplinujące - mówi Wojciech Jabłoński, p.o. dyrektor Administracji Nieruchomościami Łódź-Górna "Zachód". - Niestety, bez efektu. Wiemy, że mężczyzna leczy się psychiatrycznie. Kiedy, po sygnałach od mieszkańców, prosimy o pomoc policję lub jest ona wzywana bezpośrednio przez nich, mężczyzna jest zabierany do szpitala. Dopóki przyjmuje leki i nie pije alkoholu, zachowuje się w porządku. Po kilku dniach problem wraca. Wiele zrobić nie możemy, bo lokator płaci regularnie czynsz, o co dbają jego dwie kuzynki. Ponieważ ma rodzinę, nie możemy też wystąpić o jego ubezwłasnowolnienie.

Wideo

Komentarze 13

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Ł
ŁKS

masakra

l
lalka

powinni dawno go z tego mieszkania zabrać ,,, znam go bo mieszkamy z chlopakiem kolo jego dzwi .......

b
bolek

co za c h u j nie lubię takich motodiabłów ładnie musi jebać tam na klatce współczuje jego sąsiadom

1410

Zabić!

L
L.K.

Mieszka na III piętrze więc są schody, na których zawsze może się potknąć i spaść - szczególnie, że często jest pijany. Ludzie! Bierzcie sprawy we własne ręce, a nie ze wszystkim do Administracji, która jak widać "nic nie może". Przed wojną byłoby to nie do pomyślenia, żeby taki degenarat zatruwał życie całej kamienicy a lokatorzy "nic nie mogli".

K
Karol

Jak sie nie da jak sie da:) Drodzy Panstwo jak ow sasiad opusci dom to zamurujcie mu drzwi wejsciowe do mieszkania:) Jak zacznie rozrabiac na klatce wezwijcie policje:)

j
jasne

jak się nic nie da zrobić, niech go do siebie weźmie na tydzień - od razu znajdzie rozwiązanie. Ludzie, którzy uważają, że nic nie da się zrobić nie powinni zajmować takich stanowisk!

e
ehh

masakra ale w takich przypadkach pownien byc jakis paragraf że takiego debila zabuieraja do psychiatryka i go nie wypuszczają do puku sie nie wyleczy!!!!!!

k
karo

2 kuzynki dbają o to żeby było placone bo gdy sie zachla albo wyląduje na stałe w psychiatryku to o mieszkanie będą walczyły na wlasność no i oczywiście administracja da bo jak by moglo być inaczej

m
malutka

Proponuję zaprosić Perfekcyjną Panią Domu :)

C
Chojny

Typowy widzewski klimat ;-)

OLE Widzef miszczem Jezd !!!

G
Gość

...a jak jest niebezpieczny dla siebie i innych powinni go zabrać na stałe do psychiatryka.
Jeśli to potrwa trochę dłużej skończy się jak we Włodowie!!!

j
jaga3

proponuję, by szanowny pan dyrektor zajrzał do ustawy o ochronie praw lokatorów i nie udawał, że nic nie może.

Dodaj ogłoszenie