Artur Król
Koszmarny mecz Jana Bednarka i Southampton. Wysoka porażka z Manchesterem United Laurence Griffiths/Press Association/East News
Samobój, sprokurowany karny i czerwona kartka - to dorobek Jana Bednarka w ligowym meczu na Old Trafford. Jego Southampton zostało rozgromione w 22. kolejce przez Manchester United 9:0!

Często chwalony w ostatnich miesiącach Jan Bednarek we wtorek rozegrał najgorszy mecz w sezonie. 24-letni obrońca w starciu z Manchesterem United od początku nie mógł złapać odpowiedniego rytmu, podobnie jak cały zespół Southampton. Już w 2. minucie za brutalny faul wyprostowaną nogą z czerwoną kartką wyleciał Alexandre Jankewitz, a później było tylko gorzej.

Gole dla gospodarzy strzelali Aaron Wan-Bissaka, Marcus Rashford, Edinson Cavani, dwukrotnie Anthony Martial, Scott McTominay, Bruno Fernandes, Daniel James... i Bednarek. Reprezentant Polski w 34. minucie strzelił samobója na 0:3. W 87. minucie sfaulował w polu karnym Martiala. Wprawdzie sędzia skorzystał z wideoweryfikacji, ale decyzji nie zmienił. Za to ukarał obrońcę Southampton czerwoną kartką.

Dla "Świętych" była to ósma porażka w sezonie, a czwarta z rzędu. Po 21 rozegranych meczach zajmuje 12. miejsce. Manchester United zrównał się liczbą punktów z pierwszym w tabeli Manchesterem City, ale ma rozegrane dwa spotkania więcej.

Manchester United - Southampton 9:0 (4:0)
Bramki: Wan-Bissaka 18, Rashford 25, Bednarek 34 samobójcza, Cavani 39, Martial 69, 90, McTominay 71, Fernandes 87 z karnego, James 90