Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 17godz.
  • 11min.
Odwiedź serwis wyborczy 

KORWiN chce dostępu do broni i kary śmierci

AIP
Do końca miesiąca partia KORWiN zbierać będzie podpisy pod projektami ustaw - o granicach obrony koniecznej i karze śmierci.

Podpisać można się pod projektem ustawy poszerzającej granice obrony koniecznej, gwarantującą szerszy dostęp do broni palnej i przywracającą karę śmierci. - Chodzi o najcięższe zbrodnie, dokonane z premedytacją, nie w afekcie, i takie, w których wina nie budzi żadnych wątpliwości - wyjaśnia Konrad Berkowicz, jeden z liderów partii Janusza Korwin-Mikkego. Podpisy zbierane są pod galerią handlową Focus Mall, na ulicy Mostowej, czy Wyspie Młyńskiej.

Akcja trwa do końca czerwca, a jeśli zajdzie potrzeba, do połowy lipca. - Naszym celem jest zebranie trzech tysięcy podpisów pod każdą ustawą - informuje Tomasz Bethke, rzecznik bydgoskich struktur partii. - Mamy jedną czwartą. Kiedy zawiozłem zebrane podpisy do centrali w Warszawie dowiedziałem się, że jak na razie najlepszy wynik w okręgach. „KORWiN dla bezpieczeństwa” to ogólnopolska kampania, której założeniem jest zwiększenie bezpieczeństwa Polaków. Jedną z głównych przyczyn zbierania podpisów były zamachy terrorystyczne w Europie Zachodniej.

- Jest to w istocie projekt Prawa i Sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro zgłosił go w 2004 roku - przypomina Konrad Berkowicz. - My, przynosząc podpisy i ten projekt do Sejmu, mówimy głośno: „Sprawdzam”. Liczymy, że PiS zagłosuje za własnym projektem teraz, kiedy ma większość i może wprowadzić ten projekt w życie.

Wideo

Komentarze 8

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

p
pk79

Oczywiście jesteśmy za. My polacy powinniśmy mieć prawo do obrony kraju jak i swoich domów. Wszyscy...
broń palna służy do obrony. Piszących głupoty w stylu;się pozabijają itd ...nie chcecie to nie kupujcie broni-my wam nie zakazyjemy np szybkich samochodów-kazdy ma brawo do wszystkiego -to się nazywa demokracja (której u nas nie ma)
A te ustawę o broni i amunicji co teraz mamy -pisali jeszcze komuniści (milicjanci) naszym stróżom prawa to pasuje bo mają mniej roboty i mogą ściemniać na komisariatach i w radiowozach na nocnej zmianie. Oni będą bronić się rękami i nogami ,że by w polsce nie było zmian-wiadomo więcej pracy by mieli więc jak to tak...

T
Tomekd

Uważam, że osoby przeszkolone, po odpowiednich badaniach powinni mieć możliwość posiadania broni. Warto zapoznawać się z prawidłowym działaniem pistoletu, celowaniem, postawą strzelecką, zasadami bezpieczeństwa bo to na pewno będzie na egzaminie. Na bron.pl można też kupić bron pneumatyczną i popróbować strzelania do tarczy. Wiadomo, że to nie to samo co bron palna ale podstawowe zasady celowania są takie same.

g
g

Fajnie też sobie kupię broń z tym że jest małe ale !!!! na bank po tygodniu dostane kare śmierci

T
Tajik

Jeszcze dodam do "ulubieńców" Niesioła, wszechwiedzącego Swetru, alimenciarza, Drożdzówkę, Bul-Komorowskiego, który z bigosowania napisał prace magisterke, Grażynki i Janusze z Klapy Od Deski.

e
edek z fabryki kredek

...jaka jest roznica miedzy takim golodupcem jak ty a Korwinem?ze jego wysluchaja i beda zbierac podpisy a ciebie to nawet bezdomny pies nie osra nara frajerze

G
Gość

po 1.społeczeństwo nie dojrzało do tego
po 2. debile z wiatrówek strzelają dla zabawy do wszystkich a co dopiero by było jak by mieli prawdziwą broń.

Już nawet w Stanach Zjednoczonych chcą utrudnić posiadanie broni a ten wyskakuje z tym u nas a jeśli chodzi o podpisy o posiadanie broni w Polsce to takie podpisy na necie zbierał dziennikarz Max Kolonko który mieszka w Stanach Zjednoczonych

x
xx

Niewątpliwie są przestępcy, dla których taka kara jest jedynie słuszna. Biorąc jednak pod uwagę doniesienia o kuriozalnych "pomyłkach" sądów, należy chyba najpierw zbudować zaufanie do nieomylności sądów. Więc właściwie "jestem za, a nawet przeciw".

z
zen

broni popełnić na sobie karę śmierci ??? w Polsce najwięcej do gadania mają psychiczni jak Korwin , Kaczyński ,Macierewicz i reszta psycholi z PiSsu

Dodaj ogłoszenie