Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 05godz.
  • 37min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Koronawiurus. Łodzianie uszyli tysiąc maseczek dla kierowców MPK

Mirosław Malinowski
Mirosław Malinowski
Grupy „Łodzianie ratują” oraz „Łódź szyje dla medyków” przekazały 1000 maseczek dla kierowców i motorniczych MPK. Maseczki są one dosyć oryginalne i wyjątkowo barwne. Niektóre mają deseń w jednorożce czy gwiazdki. Tysiąc maseczek trafiło na razie do Zajezdni Telefoniczna, ale wkrótce zostaną one rozdzielone między cztery zajezdnie. Obecnie autobusy i tramwaje prowadzi 1500 osób, około 280 przebywa na zwolnieniach. Wcześniej społecznicy sprezentowali maseczki łódzkim medykom.

- Pomyśleliśmy, że nie tylko łódzcy medycy powinni być zabezpieczeni. Jednak kierowca to też zawód, który jest wyjątkowo narażony na niebezpieczeństwo – podkreśla Hanna Małek, z grupy „Łódź szyje dla medyków”. - Zaczęłyśmy od materiałów, które miałyśmy w domu. Każda wyciągnęła zapasy z szafy, a potem wyciągałyśmy zapasy naszych sponsorów. W kolejnym etapie już zrzucaliśmy się na zakup materiałów. W tym momencie maseczki szyje około 400 osób z Łodzi. Nie tylko są to szwalnie. Przede wszystkim to pojedyncze osoby, które szyją na domowych maszynach, na starych Łucznikach, które często były zapomniane i zakurzone. Niektórzy dopiero uczą się szyć, na przykład panowie.

- To pospolite ruszenie, bo pomagają nam też panie spoza Łodzi. Mamy zaprzyjaźnioną panią Alfredę z Widawy, która dziennie szyje 120 maseczek. Najpierw uszyła je dla najbliższych i znajomych, a teraz my każdego dnia odbieramy od pani Alfredy pakiet maseczek, które szyje w domu – dodaje Lidia Popławska i zaznacza, że pani Alfreda ma ponad 80 lat.

- Bardzo się cieszymy, że łodzianie martwią się o naszych prowadzących i przekazują maseczki, które sami szyją. Obecnie jest to towar deficytowy, którego poszukuje wiele osób prywatnych i przedsiębiorstw. A my otrzymaliśmy je od naszych łodzian, których na co dzień wozimy – podkreśla Marcin Zienkowski, zastępca kierownika Zajezdni Telefoniczna.

Oglądaj nasze studio wyborcze. Start w niedzielę o g. 21:45

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Fajna akcja ci ludze robia wiele dla miasta w ten zly czas trzeba naprawde cenic ich prace w tych warunkach dzenki nim to miasto zyje

Dodaj ogłoszenie