Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w podłódzkim Andrespolu. 5 tys. złotych kary za wejście do sklepu z dzieckiem! Pepco tłumaczy komunikat ZDJĘCIA

Lila Sayed
Lila Sayed
Czy za wejście do Pepco z dzieckiem rzeczywiście można słono zaplacić? Okazuje się, że mandaty w wysokości 5 tys. zł grożą za złamanie przymusowej kwarantanny domowej. A przecież dzieci taką kwarantanną nie są objęte... Na 19 marca w kwarantannie pozostaje 200 osób z woj. łódzkiego.Co na to Pepco? Czytaj na nastepnej stronie
Czy za wejście do Pepco z dzieckiem rzeczywiście można słono zaplacić? Okazuje się, że mandaty w wysokości 5 tys. zł grożą za złamanie przymusowej kwarantanny domowej. A przecież dzieci taką kwarantanną nie są objęte... Na 19 marca w kwarantannie pozostaje 200 osób z woj. łódzkiego.Co na to Pepco? Czytaj na nastepnej stronie Mateusz Kuligowski
Koronawirus w Andrespolu. - Z powodu zamknięcia szkół i przedszkoli oraz objęciu dzieci kwarantanną zakazujemy dzieci i młodzieży wejścia na teren sklepu. Każde złamanie przepisu będzie zgłaszane na policję. Mandat za niedostosowanie się do kwarantanny wynosi 5 tys. zł - taki komunikat pojawił się na witrynie sklepu Pepco przy ul. Rokicińskiej w Andrespolu.

Koronawirus a handel w Łodzi

Klienci, którzy przyszli na zakupy do Pepco, byli bardzo zaskoczeni ostrzeżeniem na drzwiach. Dotychczas bowiem nie słyszeli, żeby obowiązywał zakaz wchodzenia do sklepów z dziećmi. Kara jeszcze mocniej dziwiła.

Wszystkie markety budowlane, spożywcze i placówki bankowe w poniedziałek (16 marca) działają bez zmian. Od czasu do czasu w wielkopowierzchniowych sklepach słychać komunikaty o zachowaniu co najmniej metra odległości od innych kupujących. W Tesco na Widzewie klienci mogą korzystać tylko z połowy kas samoobsługowych - żeby odległość między nimi była bezpieczna działa co druga kasa.Czytaj więcej na następnej stronie

Koronawirus w Łodzi. Otwarte markety budowlane i spożywcze. ...

Jak sprawdziliśmy sklepy Pepco są zamkniętne w galeriach handlowych. Wolnostojące punkty mogą byc otwarte, jeśli liczba pracowników na to pozwala (jak np. sklep w Andrespolu, czy przy ul. Rzgowskiej). Mają one skrócone godziny pracy - do godz. 18.

Co na to Pepco?
- Ogłoszenie o takiej treści oczywiście jest nieakceptowalne. Pragnę poinformować, że była to nieuzgodniona i indywidualna inicjatywa pracownika tego sklepu. Natychmiast po Pana zgłoszeniu zainterweniowaliśmy i ogłoszenie dot. dzieci i młodzieży zostało z drzwi sklepu usunięte. Kierownik sklepu została poinformowana o niestosowności takich inicjatyw oraz pouczona w zakresie uzgadniania wszelkich komunikatów dot. obecności w sklepach naszych Klientów z centralą firmy - poinformowała Katarzyna Wilczewska corporate communication manager z Pepco. - Bardzo przepraszamy za zaistniałe zajście. Podkreślamy, że miało ono odosobniony i jednostkowy charakter a nasza interwencja była natychmiastowa.

Jak pracują sklepy w czasie epidemii?

Czy za wejście do Pepco z dzieckiem rzeczywiście można słono zaplacić?
Uczniowie i młodzież ze szkół i uczelni generalnie nie są objęci kwarantanną sanitarną z decyzji inspektora sanitarnego. Przerwa w nauczaniu stacjonarnym wiąże się z zaleceniem pozostawania w domu art 116 KW dotyczy naruszenia decyzji inspektora - informuje Joanna Kącka z KWP w Łodzi.

Okazuje się, że grzywny w wysokości 5 tys. zł grożą za złamanie przymusowej kwarantanny domowej. A przecież dzieci taką kwarantanną nie są objęte... Na 19 marca w kwarantannie pozostaje 2000 osób z woj. łódzkiego.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany