MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus. W Łodzi zamykają oddziały Urzędu Miasta Łodzi na Górnej, Polesiu i Śródmieściu

Mirosław Malinowski
Mirosław Malinowski
Polska Press
W związku ze wzrastającą liczbą zakażeń koronawirusem prezydent Łodzi Hanna Zdanowska podjęła decyzję o zmianach w funkcjonowaniu wielu jednostek organizacyjnych Urzędu Miasta Łodzi. Część zostanie zamknięta, niektóre będą pracować w ograniczonym zakresie. Większość zmian będzie obowiązywać od poniedziałku 16 marca.

1) Urząd Stanu Cywilnego będzie przyjmował interesantów wyłącznie do jednej lokalizacji - przy al. Piłsudskiego 100. W USC przy ul. Pabianickiej 2 od poniedziałku 16 marca będą odbywały się tylko wcześniej zaplanowane uroczystości zawarcia związku małżeńskiego.

2) Wydział Spraw Obywatelskich będzie przyjmował interesantów wyłącznie w następujących lokalizacjach: al. Piłsudskiego 100, ul. Zachodnia 47, ul. Piotrkowska 110, ul. Sienkiewicza 5 (obsługa finansowa).

3) W Wydziale Zarządzania Kontaktami z Mieszkańcami powstanie Call Center Senior – 3 stanowiska (tel. 638 55 00) planowana jest obsługa 24 godziny przez 7 dni w tygodniu korzystając ze zdalnej pracy pracowników. W niektórych przypadkach obsługi mieszkańców będzie ograniczona wyłącznie do tych, którzy byli wcześniej umówieni.

4) Wydział Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów zostanie całkowicie wyłączony z obsługi mieszkańców. Zawiadomienia o zbyciu lub nabyciu pojazdu, złożenia wniosku o wydanie zaświadczenia potwierdzającego dane pojazdu i właściciela można składać przez internet.

Od 16 marca całości zostaną zamknięte oddziały UMŁ w lokalizacjach: ul. Piotrkowska 153, Krzemieniecka 2A, al. Politechniki 32, ul. Pabianicka 2 w części obsługi klientów UMŁ.

W pozostałych przypadkach sprawy będą załatwiane elektronicznie za pośrednictwem ePUAP, a uzyskanie ogólnych informacji będzie możliwe za pośrednictwem Call Center lub poczty elektronicznej (numery telefonów i adresy e-mail dostępne są na stronie Urzędu Miasta Łodzi). Wyłącznie w sytuacjach niecierpiących zwłoki dokumenty będą przyjmowane przez główną kancelarię urzędu przy ul. Piotrkowskiej 104.
Ponadto należy wskazać, że pomimo ograniczenia bezpośredniej obsługi klienta kierownicy komórek organizacyjnych zobowiązani są do zapewnienia ciągłości pracy UMŁ. Decyzje ws. przenoszenia pracowników do poszczególnych lokalizacji będą podejmowane na bieżąco w zależności od przebiegu sytuacji.
W większości przypadków, z uwagi na konieczność pracy w scentralizowanych systemach państwowych dedykowanych obsłudze spraw związanych z rejestracją pojazdu, dowodami osobistymi i aktami stanu cywilnego, nie ma możliwości pracy zdalnej.
Tam gdzie będzie to tylko możliwe, praca taka będzie zapewniona, np. obsługa Call Center Senior.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Napięcie wokół Tajwanu. Chiny rozpoczęły manewry

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany