Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Łodzi, sprawdziliśmy kto choruje najczęściej! Najnowsze DANE, WIEK, LICZBY

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Seniorzy, o których zdrowie tak bardzo się boimy zwłaszcza w czasie epidemii, chorują znacznie rzadziej niż osoby aktywne zawodowo.Pacjent walczący z chorobą po zakażeniu koronawirusem to w naszym regionie najczęściej kobieta w średnim wieku. Seniorzy, o których zdrowie tak bardzo się boimy zwłaszcza w czasie epidemii, chorują znacznie rzadziej niż osoby aktywne zawodowo.KTO CHORUJE NAJCZĘŚCIEJ? NAJNOWSZE DANE - KLIKNIJ DALEJ
Seniorzy, o których zdrowie tak bardzo się boimy zwłaszcza w czasie epidemii, chorują znacznie rzadziej niż osoby aktywne zawodowo.Pacjent walczący z chorobą po zakażeniu koronawirusem to w naszym regionie najczęściej kobieta w średnim wieku. Seniorzy, o których zdrowie tak bardzo się boimy zwłaszcza w czasie epidemii, chorują znacznie rzadziej niż osoby aktywne zawodowo.KTO CHORUJE NAJCZĘŚCIEJ? NAJNOWSZE DANE - KLIKNIJ DALEJ Karolina Misztal
Seniorzy, o których zdrowie tak bardzo się boimy zwłaszcza w czasie epidemii, chorują znacznie rzadziej niż osoby aktywne zawodowo.

Pacjent walczący z chorobą po zakażeniu koronawirusem to w naszym regionie najczęściej kobieta w średnim wieku. Seniorzy, o których zdrowie tak bardzo się boimy zwłaszcza w czasie epidemii, chorują znacznie rzadziej niż osoby aktywne zawodowo.

Przyjrzeliśmy się dostępnym danym i obliczyliśmy, jaki odsetek wśród wszystkich chorych stanowią dzieci, kobiety i mężczyźni. Sprawdziliśmy w których grupach wiekowych zachorowań jest najwięcej, a w których najmniej. Dysponowaliśmy informacjami na temat 215 pacjentów. Mieliśmy podaną płeć, przedział wieku (nastolatek, młody - od 20 do 40 lat, średni wiek - od 40 do 60 lat i starszy – powyżej 60). Takie podziały wiekowe wprowadziło Biuro Wojewody informując codziennie o kolejnych przypadkach zakażeń wśród mieszkańców naszego województwa. Osobną kategorię chorych stanowią dzieci.

Wśród tych, którzy zachorowali po zakażeniu koronawirusem było więcej kobiet niż mężczyzn, odpowiednio 118 i 92. Nie sprawdza się więc to, co wynikało z niektórych danych we Włoszech mówiących, że kobiety chorują dwukrotnie częściej po zakażeniu niż mężczyźni. W naszym województwie stanowią one 54 procent wszystkich chorych. Być może ma na to wpływ fakt, że kobiety poza pracą bardziej niż mężczyźni zajmują się domem, a w tym aprowizacją, co zmusza je do częstego przebywania wśród innych osób, nie zawsze zdrowych. Albo też dlatego, że jest ich więcej niż panów.

Wirus wśród pracujących
Wśród kobiet najliczniejszą grupą, która zachorowała są panie w wieku średnim (56 osób). Stanowią one 47 proc. wszystkich zakażonych, a następnie w młodym (43 osób) – 36 proc.

Wśród 92 chorych mężczyzn najwięcej zachorowało panów w wieku od 20 do 40 lat ( 44 osoby) i w wieku średnim (30 osób). Stanowi to odpowiednio 48 i 33 proc.

Wśród wszystkich zakażonych jest 8 procent seniorów. Dwoje ma powyżej 90 lat; 92 i 94 lata. Z grona seniorów jest właśnie pierwsza śmiertelna ofiara zakażenia koronawiusem, 75-letnia kobieta. Daje to śmiertelność w naszym regionie na poziomie 0,47%.

Dzieci po zakażeniu koronawirusem też chorują. Wbrew temu co nieraz można usłyszeć, że ten wirus omija najmłodszych. Od 11 marca w naszym regionie zachorowało pięcioro maluchów w wieku od 2 do 7 lat. Choroba położyła do łóżka również nastolatków - 8 dziewczynek i 11 chłopców. Dzieci w populacji wszystkich chorych jest 2,3 proc., a nastolatków 8,8 proc.

Wśród chorych, których organizm zwalczył koronawirusa najwięcej jest młodych kobiet ). Wygrały z nim trzy kobiety w średnim wieku, oraz po trzech mężczyzn w młodym i w średnim wieku. Wyzdrowiała także jedna starsza kobieta, starszy mężczyzna, a także dziecko.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany