Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 16godz.
  • 55min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Koronawirus Pabianice. Czy praca urzędników jest zagrożona? UWAGA ZAPLANOWANE NA NM

Anna Janiszewska
Anna Janiszewska
Po świętach zbierze się zarząd

Epidemia koronawirusa wpływa również na pracę urzędników Urzędu Miejskiego w Pabianicach. Prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz zastanawia się nad ograniczeniem kosztów. Po świętach mają zapaść decyzje.

Jak pracuje urząd?

Część osób pracujących w pabianickim magistracie już pracuje zdalnie.

- Niestety nie wszyscy mogą pracować zdalnie, nad czym ubolewamy. U nas w zasadzie cała kadra jest na umowach o pracę, więc ciężko mówić o zmianach bez ograniczenia systemowego. Część osób wysyłana jest na urlopy, również bezpłatne - powiedział Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic.

Pracownicy każdego dnia mają wyznaczane zadania do zrealizowania. Pod koniec dnia są z nich rozliczani przez naczelników wydziałów.

Zabiorą dodatki?

Prezydent nie ukrywa, że toczą się rozmowy dotyczące ograniczeniu kosztów, również pracowniczych. Po świętach ma zebrać się zarząd. Wtedy podjęte będą decyzje. W grę wchodzi m.in. zabranie urzędnikom dodatków specjalnych czy ryczałtów, czyli tych środków, które nie wchodzą w skład pensji.

- Tam, gdzie będzie to możliwe, będą ruchu finansowe. Chcemy wprowadzić to jak najszybciej. Ale chcemy także, aby były to działania adekwatne do tego, co się teraz dzieje - zaznacza Grzegorz Mackiewicz.

Nowa bakteria nad Bałtykiem

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Urzędy puste,czyli ludzie nie potrzebni zwłaszcza w takich ilościach!Odstrzał zrobić wszędzie w Łodzi przede wszystkim,gmachu są wam niepotrzebne bo wszystko w domach robicie zdalnie?!Zdanowska do dzieła!

Dodaj ogłoszenie