Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Koronawirus Łódź. Raport minuta po minucie do 20 marca

Tomasz Jabłoński
Tomasz Jabłoński

Piątek 20 marca

20.27

 • Mamy 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. łódzkiego, 3 osób z woj. śląskiego i po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego, małopolskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 425. W Łodzi na ten moment jest 57 zakażeń koronawirusem.
 • Premier Mateusz Morawiecki poinformował przed godz. 19 o wprowadzeniu w Polsce stanu epidemii.

Oznacza to m.in. kary za opuszczenie kwarantanny mogą wynieść nawet do 30 tys. zł! Minimalna kwota kary to 5 tys. zł.
Szkoły i uczelnie na pewno będą zamknięte do Świąt Wielkanocnych.
Egzaminy mają odbywać się w normalnych terminach.
Stan epidemii nie oznacza zmiany terminu wyborów prezydenckich.

16.18

 • Mamy 33 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 25 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, podlaskiego i podkarpackiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 411. Zmarło 5 osób. Przyczyną śmierci 27-letniej kobiety w szpitalu w Łańcucie, która też miała wynik pozytywny, nie był koronawirus, dlatego też nie jest uwzględniona w statystyce osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem. Pomimo, że była zakażona bezpośrednią przyczyną śmierci nie był COVID-19, a sepsa.

15.50

 • W Łańcucie zmarła 27-letnia kobieta zarażona koronawirusem. To druga śmiertelna ofiara pandemii w województwie podkarpackim. Pacjentka ze szpitala w Łańcucie jest drugą śmiertelną ofiarą koronawirusa w województwie podkarpackim i szósta w Polsce.

15.30

 • 378 przypadków koronawirusa w Polsce. Apele o przestrzeganie zasad kwarantanny. Przebadano już ponad 13 tysięcy próbek. "Pacjent Zero" opuścił szpital w Zielonej Górze.

10.26

 • Państwowe i samorządowe instytucje będą musiały mieć specjalne zasilenie z budżetu - dostaną zwrot tego, co stracą w związku z brakiem możliwości sprzedaży biletów. W najtrudniejszej sytuacji są teatry prywatne i o rozwiązaniach dla nich będę jeszcze rozmawiał – zapewnia minister kultury Piotr Gliński.

godz. 9.00

W Łodzi i województwie nie przybyło nowych osób zakażonych koronawirusem.

Czwartek, 19 marca

godz. 19.18

Dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej w województwie łódzkim

 • Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 48
 • Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 28
 • Liczba osób objętych kwarantanną: 2872
 • Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 3035

godz. 15.35

325 przypadków koronawirusa w Polsce, 5 osób nie żyje.

godz. 8.30

Ministerstwo Zdrowia: mamy 18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Liczba chorych wzrosła do 305. 6 nowych chorych to mieszkańcy woj. łódzkiego

Potwierdzone wyniki dotyczą dwóch mężczyzn w średnim wieku, młodej kobiety i trzech kobiet w średnim wieku.
Wszyscy mieli bezpośrednie kontakty z osobami zakażonymi.
To osoby między 21 a 46 rokiem życia. Większość zarażonych jest w stanie dobrym. Stan jednej z osób z pozytywnym wynikiem określany jest jako ciężki.

Ile testów na obecność koronawirusa wykonuje się w Łodzi? - na to pytanie nie potrafiła odpowiedzieć Dagmara Zalewska, rzeczniczka wojewody łódzkiego.

66-letni mężczyna, pierwsza osoba w Polsce, u której stwierdzono chorobę, nadal pozostaje w szpitalu. W środę informowano, że miał opuścić klinikę.

Środa, 18 marca

godz. 19.07

Ministerstwo Zdrowia: mamy 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 4 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i woj. opolskiego. W sumie liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem w Polsce: 287, 5 osób zmarło.

godz. 14.50

Mamy 5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Kino Cinema City Manufaktura  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łodzi informuje, że w dniu 8 marca 2020 r. w kinie Cinema City w Manufakturze na seansie „Sala Samobójców. Hejter” o godz. 20:50 była osoba, u której w późniejszym terminie po przebytych badaniach uzyskano wynik dodatni w kierunku SARS-CoV-2. Postępowanie jak we wcześniejszym przypadku: Osoby, które w tym czasie przebywały na terenie kina, proszone są o samoobserwację stanu zdrowia przez 14 dni tj. do 22 marca 2020 r. W przypadku, gdyby samopoczucie pogorszyło się ( wystąpił kaszel, duszność, gorączka) należy powiadomić telefonicznie Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Łodzi pod nr tel. 42 253 99 00, 600 241 646, 570 204 085 lub 881 565 393.KLIKNIJ DALEJ

Koronawirus w Łodzi. W tych miejscach w Łodzi przebywały oso...

Wtorek, 17 marca 2020

godz. 21.10

Stwierdzono 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj. łódzkiego, 5 z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, śląskiego, zachodniopomorskiego i podlaskiego.

godz. 19.20

Wyzdrowiał polski pacjent zero! 66-letni mieszkaniec Cybinki, który przebywał na oddziale zakaźnym szpitala w Zielonej Górze wyzdrowiał

godz. 18.25

221 przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce. 5 osób nie żyje.

godz. 16.30

Zakażenie koronawirusem wykryto u licealisty z I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi - podał portal lodz.gazeta.pl.

godz. 14

W województwie łódzkim są 3 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą dwóch młodych mężczyzn i kobiety po 60 roku życia. Każda z tych osób miała bezpośrednie kontakty z zakażonymi. Wszyscy są mieszkańcami województwa łódzkiego. Ich stan jest dobry.

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim:

 • 34 osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim,
 • 32 osób hospitalizowanych,
 • 1511 osób objętych kwarantanną,
 • 2112 osób objętych nadzorem epidemiologicznym.

Godz. 8.30; 10 nowych przypadków zakażenia #koronawirus w poniedziałek, 16 marca. Z informacji podanych przez Ministerstwo Zdrowia w godzinach porannych, wynika, że od wczoraj w łódzkiem nie przybyło chorych z arażonych wirysem SARS-CoV-2. W kraju stwierdzono natomiast 28 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. W szpitalu w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie) zmarła piąta osoba zakażona koronawirusem. To 57-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.[/rel]
Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim:

 • 31 osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim
 • 29 osób hospitalizowanych
 • 1099 osób objętych kwarantanną
 • 2038 osób objętych nadzorem epidemiologicznym
od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany