Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Koronawirus Łódź. Pacjent z podejrzeniem zakażenia koronawirusem zamknięty w przychodni na Radogoszczu 11.03.20

Lila Sayed
Lila Sayed
We wtorek po południu do miejskiej przychodni przy ul. Nastrojowej 10 na Radogoszczu zgłosił się mężczyzna z wysoką gorączką i dusznościami. Miał typowe objawy zakażenia koronawirusem. Lekarz, który go przyjmował, wszczął uzasadniony alarm. Czytaj więcej na następnej stronie
We wtorek po południu do miejskiej przychodni przy ul. Nastrojowej 10 na Radogoszczu zgłosił się mężczyzna z wysoką gorączką i dusznościami. Miał typowe objawy zakażenia koronawirusem. Lekarz, który go przyjmował, wszczął uzasadniony alarm. Czytaj więcej na następnej stronie
We wtorek po południu do miejskiej przychodni przy ul. Nastrojowej zgłosił się mężczyzna z wysoką gorączką i dusznościami. Miał typowe objawy zakażenia koronawirusem. Lekarz, który go przyjmował, wszczął uzasadniony alarm.

Koronawirus w Łodzi. 11 marca 2020

Zamknięto przychodnię. Z nieoficjalnych informacji wynika, że przerwa w funkcjonowaniu placówki nadal trwa. We wtorek po upływie 5 godzin na miejscu zjawili się przedstawiciele sanepidu i karetka pogotowia, która przewiozła pacjenta do szpitala im. Biegańskiego. O tym, czy mieszkaniec Radogoszcza zakażony był chińskim wirusem będzie wiadomo po otrzymaniu wyników badań. Na razie przebywa w izolatce.

Po odwołaniu imprez masowych przez wojewodę łódzkiego Hanna Zdanowska wprowadziła decyzję o natychmiastowym zamknięciu wszystkich miejskich basenów, w tym Aquaparku „Fala”, teatrów, muzeów i domów kultury, lodowisk, hal i innych obiektów MOSiR-u, Nieczynne będą także EC1, ZOO i Palmiarnia. W Łodzi odwołane i przełożone zostaną m.in. Maraton Dbam o Zdrowie oraz Akademickie Targi Pracy. Przesunięte zostały także targi turystyczne "Na styku kultur".Czytaj więcej na następnej stronie

Koronawirus Łódź. Wojewoda odwołuje imprezy masowe. Miasto z...

Koronawirus Łódź. Zamknięto przedszkole 11 marca 2020

W związku z podejrzeniem kontaktu dziecka uczęszczającego do Przedszkola Miejskiego nr 231 przy ul. Syrenki z osobą prawdopodobnie zakażoną koronawirusem Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łodzi zdecydował o prewencyjnym zamknięciu placówki od dziś tj. 11 marca do odwołania.

Do kontaktu dziecka z osobą zakażoną mogło dojść podczas pobytu rodziny w Norwegii. Jak podkreśla sanepid, zamknięcie przedszkola to daleko posunięte środki ostrożności. Dziecko ani rodzice nie mają żadnych objawów zakażenia.

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 231, ich rodzice oraz wychowawcy zostali objęci nadzorem epidemiologicznym co oznacza pobyt tych osób w domach do 14 dni i bieżący kontakt z sanepidem.

Rodzice przedszkolaków o zamknięciu placówki zostali poinformowani telefonicznie przez wychowawców albo osobiście dziś rano kiedy przyprowadzali dzieci do przedszkola. Dalsze postępowanie będzie ustalane z rodzicami indywidualnie przez sanepid.

Przypominamy, że w łódzkim szpitalu zakaźnym przebywa osmiu pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. W Polsce u 25 osób stwierdzono obecnośc wirusa. Dwie z nich są w stanie ciężkim.

Koronawirus Łódź. Schemat działania

Zapytaliśmy o zaistaniłą sytuację NFZ i otrzymaliśmy schemat działania:
Jeśli pacjent zgłasza się do poradni należy:

  • zaopatrzyć pacjenta w maskę ochronnązwykłą (jeśli jest dostępna)
  • zapewnić natychmiastową izolację
  • nie ma potrzeby przeprowadzać badania przedmiotowego
  • pacjent powinien być objęty nadzoremmedycznym.
  • Zamów transport pacjenta do oddziału zakaźnego. Ustal z firmą odpowiedzialną za wykonywanie transportu sanitarnego pacjentów z podejrzeniem infekcji koronawirusemSARS CoV-2, ujętą na wykazie OW NFZ jego organizację celem przewiezienia pacjenta do oddziału zakaźnego lub obserwacyjno-zakaźnego.
  • Sporządź listę osób z bliskiego kontaktu z pacjentem podczas jego pobytu w przychodzi

Koronawirus w Łodzi, koronawirus w powiatach: łódzkim wschod...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Testy krwi prognozują ryzyko zawału serca

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany