MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus Łódź najnowsze informacje. Raport o koronawirusie w Łodzi i regionie. Sprawdź najnowsze informacje o koronawirusie

Tomasz Jabłoński
Tomasz Jabłoński
Koronawirus raport z Łodzi i regionu. Raport obejmuje informacje do soboty 14 marca. Najnowsze informacje o koronawirusie w Łodzi i regionie w linku poniżej.

godz. 19.20

- Jak podał MZ, liczba zakażonych w Polsce wzrosła do 103

Kolejnych 7 osób z potwierdzonym wynikiem na obecność koronawirusa w Łodzi. Liczba zakażonych w całym kraju wzrosła do 103.

Ostatnie dwa przypadki z Łodzi dotyczą młodego mężczyzny i młodej kobiety, którzy mieli bezpośrednie kontakty z osobami zakażonymi. Wszyscy są mieszkańcami województwa łódzkiego. To osoby między 20 a 30 rokiem życia. Ich stan jest dobry.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało także, że w kraju zmarła trzecia osoba zakażona koronawirusem. To 66-letni mężczyzna, który w stanie poważnym przebywał w szpitalu w Lublinie i miał choroby współistniejące.

Nowi pacjenci to 5 kobiet (4 młode, jedna w średnim wieku) i dwaj młodzi mężczyźni. Wszyscy są w wieku od 19 do 49 lat i każdy z nich miał bezpośredni kontakt z osobą zakażoną.

Dwa ostatnie potwierdzone w Łodzi wyniki dotyczą młodego mężczyzny i młodej kobiety, którzy mieli bezpośrednie kontakty z osobami zakażonymi. Wszyscy są mieszkańcami województwa łódzkiego. To osoby między 20 a 30 rokiem życia. Ich stan jest dobry.

Województwo łódzkie jest jednym z trzech, gdzie liczba zachorowań na ten moment jest największa.

Wykonano blisko 4,5 tys. testów.

godz. 13.00

- Jak podał MZ, liczba zakażonych w Polsce wzrosła do 84

Kolejne trzy przypadki zakażenia - 2 osoby z Gdańska i 1 z Opola.

godz. 10.00

- Jak podało biuro prasowe wojewody łódzkiego, liczba zakażonych w Łodzi wzrosła do 8

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim na 14 marca:

 • Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 8
 • Liczba osób hospitalizowanych: 44
 • Liczba osób objętych kwarantanną: 253
 • Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 1411

godz. 8.15

- Jak podał MZ, liczba zakażonych w Łodzi wzrosła do 8

W sobotę ministerstwo poinformowało, że są 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Łodzi. W całej Polsce przybyło 13 zakażonych pacjentów. W sumie liczba zakażonych koronawirusem osób w kraju to 81, w tym 2 osoby zmarły.
W Łodzi potwierdzone wyniki dotyczą:
- młodego mężczyzny, który miał kontakt z osobą zakażoną
- dwóch nastoletnich chłopców, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną
Wszyscy są mieszkańcami województwa łódzkiego. Wszyscy przebywają w szpitalu zakaźnym w Łodzi. Ich stan jest dobry.

Koronawirus w Polsce. Jest nowy lek!

Arechin (Chloroquini phosphas), 250 mg, tabletki będzie lekiem wspomagającym w leczeniu zakażeń koronawirusami typu beta: SARS-CoV, SARS-CoV-2, MERS-CoV. Arechin, lek dopuszczony do użycia wśród pacjentów zarażonych koronawirusem, to produkt firmy Adamed. Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych dopuścił nowe wskazanie terapeutyczne dla produktu leczniczego Arechin. Decyzja została podjęta w piątek, 13 marca.

Łódź koronawirus. Najnowsze informacje. Stan na 14.03.20

W nocy z piątku na sobotę wprowadzno ograniczony ruch w galeriach handlowych - czynne są tylko drogerie, sklepy spożywcze i apteki.
Oficjalnie zawiesiło działalność większość restauracji, pubów i innych miejsc rozrywki - ostatnie kluby fitness, które jeszcze tego nie zrobiły, ogłosiły zamknięcie.

21:34

- Jak podał MZ zmarła druga osoba zakażona koronawirusem! To 73-letni mężczyzna, który w stanie ciężkim przebywał we wrocławskim szpitalu. Pacjent miał choroby współistniejące.

Premier ogłosił ograniczenia:

 • Kontrole na wszystkich polskich granicach,
 • Polscy obywatele przekraczający granice powracając do kraju zostaną poddani badaniom i 14-dniowej kwarantannie.
 • Granice pozostają otwarte dla przepływu towarów.
 • Wstrzymane od niedzieli zostaną międzynarodowe ruch lotniczy i kolejowy.
 • Każdy powracający Polak zostanie poddany kwarantannie.
 • Wewnątrz krajowy ruch lotniczy i samochodowy zostaje utrzymany.
 • Z piątku na sobotę ograniczony ruch w galeriach handlowych.
 • Zawiesza się działalność restauracji, pubów i innych miejsc rozrywki.
 • Wprowadza się ograniczenie zgromadzeń do 50 osób.
 • Zamknięte zostają kasyna, kluby rozrywkowe.

17:12

- Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia w mediach społecznościowych, w piątek popołudniu stwierdzono cztery nowe przypadki zarażenia koronawirusem. Obecnie jest 68 przypadków zakażenia koronawirusem.

14:36

- W piątek po południu (13 marca) pracownicy i studenci Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego otrzymali maile z nakazem kwarantanny domowej na czas najbliższych dwóch tygodni.

14:36

- Kwarantanna nakładana jest na osoby zdrowe, które miały styczność z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Trwa 14 dni od dnia styczności z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie.

14:30

- Lekarze zalecają, aby wytyczne sanitarne stosować z całą powagą. Wszystkie, bez wyjątku, nawet jeżeli wydają nam się nadmierną ostrożnością.

14:10

- Na terenie Polski będzie obowiązywał stan epidemiczny. Najbliższe mecze Widzewa i ŁKS zostały do końca marca odwołane. Obecnie jest stwierdzonych 64 przypadków zakażeń koronawirusem.

Godz. 11.30 61 przypadków koronawirus w Polsce.
Godz. 9.30 W województwie łódzkim są 3 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą:
- młodego mężczyzny, który przebywał na terenie Niemiec i Holandii
- młodego mężczyzny, który miał kontakt z osobą zakażoną
- młodej kobiety obywatelki Hiszpanii, która miała kontakt z osobą z Azji
Wszyscy są mieszkańcami województwa łódzkiego. Wszyscy przebywają w szpitalu zakaźnym w Łodzi. Ich stan jest dobry.
Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim:

 • • Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 5
 • • Liczba osób hospitalizowanych: 27
 • • Liczba osób objętych kwarantanną: 124
 • • Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 1057

Godz. 8 W Łodzi potwierdzono kolejne trzy przypadki koronawirusa. W sumie odnotowano 7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone wyniki dotyczą dwóch osób z woj. podkarpackiego (Leżajsk), jednej osoby z w woj. lubelskiego (Lublin), jednej osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław), i 3 osób z woj. łódzkiego (Łódź). W sumie w Polsce zachorowało 58 osób. Jedna kobieta zmarła.

Łódź koronawirus. Stan na 12.03.20

Godz. 19 - Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgierzu został włączony do Sieci Szpitali Zakaźnych. W związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia wprowadzającym w Polsce stan zagrożenia epidemicznego została stworzona Sieć Szpitali Zakaźnych. W województwie łódzkim takim szpitalem wyznaczony został Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgierzu. Oznacza to, że to właśnie do Zgierza trafiać będą pacjenci z podejrzeniem oraz z rozpoznaniem zakażenia koronawirusem.

Godz. 17:50 Aktualna sytuacja epidemiologiczna w naszym województwie:
· Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem 2
· Liczba osób hospitalizowanych 43
· Liczba osób objętych kwarantanną 19
· Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym 990

Od 13 marca farmaceuci w aptekach będą obsługiwać klientów przez tzw. „okienko do obsługi nocnej”, a w przypadku jego braku w aptekach mają być zamontowane w trybie pilnymi szyby ochronne.Zdaniem Rady Aptekarskiej w Łodzi, jest to jedyny skuteczny sposób zapobiegania zarażaniu koronawirusem aptekarzy, obsługujących przecież osoby zarówno zdrowe, jak i chore. Zdaniem farmaceutów, przyjmowanie niezdiagnozowanych pacjentów wewnątrz apteki lub punktu aptecznego naraża zdrowie i życie nie tylko ich pracowników, lecz stwarza zagrożenie zarażenia się pacjentów oraz może sprzyjać rozprzestrzenianiu się pandemii w niekontrolowany sposób.ZOBACZ CO SIĘ JESZCZE ZMIENIA - KLIKNIJ DALEJ

Koronawirus w Łodzi: Od jutra zmiany w aptekach! MPK: Z dyst...

Godz. 16:36 - Stan dwóch osób zakażonych koronawirusem jest dobry. Drugi przypadek to młody mężczyzna, który był w Niemczech. Zgłosił się z typowymi objawami. Na teraz te osoby przebywające w szpitalu im. Biegańskiego czują się dobrze. Na ten moment najwięcej zakażonych jest na śląsku.

Godz. 16:06 W Polsce jest już 51 przypadków zarażenia koronawirusem. Dwie nowe osoby są z wielkopolski. Jedna osoba zmarła.

Godz. 14:50 Na konferencji prasowej z udziałem przedstawicieli poszczególnych gałęzi przemysłu zapewniono, że produktów w sklepach nie zabraknie, produkcja przemysłowa póki co działa bez żadnych problemów. Sytuacja jest monitorowana na bieżąco.

Godz. 13.40 Służby sanitarne jako środek ostrożności, oprócz zachowania zasad higieny, zalecają
unikanie dużych skupisk ludzkich. W związku z tym zwracam się z apelem do właścicieli i menedżerów klubów muzycznych, nie tylko tych z ulicy Piotrkowskiej, ale i w całej Łodzi - dbajcie o siebie, swoje rodziny, pracowników i klientów. Proszę o
rozważanie możliwości czasowego zawieszania działalności do chwili, gdy sytuacja epidemiologiczna w kraju ulegnie stabilizacji - apeluje menedżer ulicy Piotrkowskiej.

Godz. 12.15 W Poznaniu zmarła pacjentka zarażona koronawirusem.
Godz. 11 Kierownictwo Biblioteki Miejskiej w Łodzi zmieniło zdanie i jednak zamknie od jutra (od piątku) wszystkie filie biblioteczne w mieście.
Godz. 7.30 Jest już druga osoba zakażona koronawiursem SARS-CoV-2 w Łodzi. Informację w czwartek po godz. 7 rano podało Ministerstwo Zdrowia. Pacjent to młody mężczyzna, który wrócił niedawno w Niemiec. Jego stan jest dobry.
Hospitalizowane jest już 17 osób. Kolejne 17 przebywa w kwarantannie. W nadzorze epidemiologicznym pozostaje 612 osób. W ciągu doby liczba osób pozostający w kwarantannie wzrosła o 14 procent, a w nadzorze epidemiologicznym wzrosła o 11 procent.
W całej Polsce są już 44 osoby u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Przez noc liczba chorych w całym kraju zwiększyła się o 13.

Godz. 23.00 31 przypadków koronawirusa w Polsce.

Godz. 22.30 Informacja z województwa: na stację w Koluszkach podjechał pociąg ŁKA relacji Skierniewice - Łódź Fabryczna.
Okazało się, że podczas kontroli przeprowadzonej przez konduktora u jednego z podróżnych wykryto podwyższoną temperaturę ciała. Mężczyzna, obcokrajowiec, został wysadzony na koluszkowskim dworcu, gdzie przejęły go służby sanitarne.
Został przewieziony na badania do szpitala Biegańskiego w Łodzi.

Godz. 22 - U kobiety, która wróciła z Norwegii zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. Jednym z członków rodziny kobiety jest dziecko, które chodzi do przedszkola nr 231 w Łodzi - podało radiolodz.pl.

Koronawirus Łódź. Koronawirus w województwie łódzkim

Godz. 16:45 - W Polsce potwierdzono do tej pory 27 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

W tych województwach są potwierdzone przypadki zarażenia koronawirusem:

 • koronawirus w mazowieckim - 6 przypadki w Warszawie,
 • koronawirus w lubuskim - 1 przypadek w Zielonej Górze,
 • koronawirus w lubelskim - 2 przypadki, (1 w Bełżycach, 1 w Lublinie),
 • koronawirus w podkarpackim - 3 przypadek w Łańcucie,
 • koronawirus w dolnośląskim - 4 przypadki we Wrocławiu,
 • koronawirus w śląskim - 11 przypadków,
 • koronawirus w warmińsko-mazurskim - 4 przypadki w Ostródzie,
 • koronawirus w zachodniopomorskim - 2 przypadki w Szczecinie,
 • koronawirus w wielkopolskim - 3 w Poznaniu,
 • koronawirus w małopolskim - 1 w Krakowie,
 • koronawirus w łódzkim - 2 w Łodzi.

Godz. 15:32 - 11 osób w Łodzi jest hospitalizowanych. Jak podano na konferencji młoda łodzianka zarażona koronawirusem sama zgłosiła się do szpitala wiedząc, że miała kontakt z osobą chorą na terenie Norwegii. Kobieta jest w stanie dobrym. Laboratorium w Łodzi do tej pory wykonało 44 badania na obecność koronawirusa.

Koronawirus Łódź. Koronawirus w województwie łódzkim

Informacja z łódzkiego kościoła.

Informacje potwierdził minister zdrowia na Twitterze. Łodzianka jest 27 przypadkiem zakażenia wirusem z Chin.

Od piątku łódzki sanepid przebadał 34 próbki krwi na obecność koronawirusa. Tylko test przeprowadzony na młodej kobiecie wypadł pozytywnie.

Koronawirus Łódź. Koronawirus w województwie łódzkim

Koronawirus w Łodzi. Zamknięte placówki

Żeby zmniejszyć ryzyko zarażenia władze miasta zamknęły miejsce miejsca rozrywki - baseny i lodowiska, a także Palmiarnię i zoo... We wtorek zamknięto przychodnię na Radogoszczu, a w środę (11.03) przedszkole przy ul. Syrenki. Przed południem premier Morawiecki ogłosił, że zamknięte będą wszystkie placówki oświatowe na terenie całej Polski.

W środę Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego poinformował o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych w całej Polsce. Decyzja jest podyktowana działaniami prewencyjnymi związanymi z zagrożeniem wirusem COVID-19.

Koronawirus Łódź 11.03.2020. Zamknięte przedszkole

Godz. 14:20 Szpital w Pabianicach podał, że pacjent, który wczoraj zgłosił się z objawami zakażenia koronawirusem, po przebytych badaniach ma wynik ujemny. W województwie łódzkim nadal nie stwierdzono zakażeń koronawirusem.

Godz. 13.30 W środę w południe w regionie łódzkim nadal nie było potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem. W szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi znajdowało się 11 osób z podejrzeniem zakażenia.

Godz. 10:50 - W związku z podejrzeniem kontaktu dziecka uczęszczającego do Przedszkola Miejskiego nr 231 przy ul. Syrenki z osobą prawdopodobnie zakażoną koronawirusem Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łodzi zdecydował o prewencyjnym zamknięciu placówki od dziś tj. 11 marca do odwołania.

Koronawirus Łódź. Koronawirus w województwie łódzkim

Do kontaktu dziecka z osobą zakażoną mogło dojść podczas pobytu rodziny w Norwegii. Jak podkreśla sanepid zamknięcie przedszkola to daleko posunięte środki ostrożności. Dziecko ani rodzice nie mają żadnych objawów zakażenia.

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 231, ich rodzice oraz wychowawcy zostali objęci nadzorem epidemiologicznym co oznacza pobyt tych osób w domach do 14 dni i bieżący kontakt z sanepidem.
Rodzice przedszkolaków o zamknięciu placówki zostali poinformowani telefonicznie przez wychowawców albo osobiście dziś rano kiedy przyprowadzali dzieci do przedszkola. Dalsze postępowanie będzie ustalane z rodzicami indywidualnie przez Sanepid.

Łódź koronawirus. Stan na 11.03.20

We wtorek po południu do miejskiej przychodni przy ul. Nastrojowej zgłosił się mężczyzna z wysoką gorączką i dusznościami. Miał typowe objawy zakażenia koronawirusem. Lekarz, który go przyjmował, wszczął uzasadniony alarm.

Zamknięto przychodnię. Z nieoficjalnych informacji wynika, że przerwa w funkcjonowaniu placówki trwała 5 godzin. Po upływie tego czasu po pacjenta przyjechała karetka pogotowia, która przewiozła go do szpitala im. Biegańskiego. O tym, czy mieszkaniec Radogoszcza zakażony był chińskim wirusem będzie wiadomo po otrzymaniu wyników badań. Na razie przebywa w izolatce.

Koronawirus Łódź. Koronawirus w województwie łódzkim

Godz. 21:05 10 marca wieczorem 67-latek trafił do szpitala Biegańskiego w Łodzi na badania. Adam Marczak z pabianickiego szpitala potwierdził, że dziś 67-letni mężczyzna zgłosił się do Pabianickiego Centrum Medycznego z podejrzeniem koronawirusa. W sobotę odwiedził go znajomy z Niemiec. Dziś mężczyzna miał duszności oraz gorączkę. Zabrany został do szpitala w Łodzi, aby sprawdzić, czy na pewno jest zarażony koronawirusem.

W szpitalu zakaźnym na wyniki badań w kierunku zakażenia koronawirusa czeka ośmioro pacjentów. Do tej pory testy wykonano już blisko 40. Aż 291 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym (dane z całego województwa). We wtorek (10 marca) wojewoda łódzki podjął decyzję o odwołaniu imprez masowych.

Godz. 20:36 - Do 22 wzrosła liczba zakażonych w Polsce na koronawirusa. Jak podało Ministerstwo Zdrowia młodzi ludzie nie są pozbawieni ryzyka.

Godz. 20 Rekolekcje zaplanowane na ten tydzień i na przyszły w parafiach w Łodzi będą odwołane.

Godz. 19:42 - Mężczyzna, który przyjechał do Łodzi z Włoch został zabrany karetką z postoju w Radomsku do szpitala im. Biegańskiego w Łodzi. Źle się poczuł i miał objawy grypopodobne. Po przebytych testach okazało się, że wynik na obecność koronawirusa jest negatywny.

Godz. 18:50 - Władze Łodzi wprowadziły procedury bezpieczeństwa w szkołach i przedszkolach. Dyrektorzy placówek otrzymali plecenie odwołania imprez czy wycieczek.

Godz. 17:05 Prezydent Hanna Zdanowska podjęła decyzję o natychmiastowym zamknięciu od środy, 11 marca wszystkich miejskich basenów, w tym Aquaparku „Fala”, teatrów, muzeów i domów kultury, lodowisk, hal i innych obiektów MOSiR-u. Nieczynne będą także EC1, ZOO i Palmiarnia. Wprowadzono także szczególne procedury bezpieczeństwa w szkołach i przedszkolach. Prezydent Łodzi poleciła dyrektorom placówek odwołanie wszystkich dodatkowych wydarzeń, spotkań i wycieczek. Specjalne zasady obowiązywać będą także w Urzędzie Miasta Łodzi. W Łodzi odwołane i przełożone zostaną m.in. Maraton Dbam o Zdrowie oraz Akademickie Targi Pracy.

Poniżej część komunikatu wysłanego do Łodzian przez prezydent Hannę Zdanowską:

Godz. 16:30 W województwie łódzkim pierwszy samorząd zdecydował się na zalecanie dyrektorom odwołania lekcji i innych zajęć edukacyjno-opiekuńczych. Chodzi o Gminę Wieruszów.

Godz. 16:20 Do odwołania obowiązuje wydany przez wojewodę łódzkiego zakaz organizowania wycieczek i wyjazdów dzieci z przedszkoli i szkół. Wydał go w związku z zagrożeniami związanymi z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Zalecenie dotyczy nieorganizowania wycieczek krajowych i zagranicznych, a także nieprzyjmowania w charakterze gości grup uczniów i dzieci z innych szkół i placówek. Nie będzie też zbiorowych wyjść uczniów i dzieci do kin, teatrów, muzeów itp. oraz wydarzeń na terenie szkół i placówek takich jak akademie, apele czy koncerty.

Na ten moment w Łodzi nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem. W całej Polsce liczba zakażonych SARS-CoV-2 rośnie. W tej chwili wiadomo o 17 pacjentach. Dwie osoby są w stanie ciężkim.

Koronawirus w Łodzi. Odwołane imprezy masowe. 10.03.20

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Papszun ponownie trenerem Rakowa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany