Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 03godz.
  • 55min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Koronawirus Brzeziny. Akcja „Szyjemy dla swoich”

Karolina Brózda
Karolina Brózda
Akcja „Szyjemy dla swoich” powstała z inicjatywy działu kultury w Miejskim Domu Kultury w Brzezinach.

Dzięki zaprzyjaźnionym firmom i osobom prywatnym, które przekazały bezpłatnie materiały m.in. tkaniny, nici oraz gumę, ruszyła produkcja masek ochronnych. Na stronie facebookowej MDK-u można znaleźć filmik instruktażowy oraz grafiki, które ułatwią samodzielne wykonanie maski. W akcję może się włączyć każdy, a pracownicy Miejskiego Domu Kultury dostarczą pakiety z wykrojonym materiałem, nici i gumki.

Akcja „Szyjemy dla swoich” powstała przede wszystkim z myślą o brzezińskim szpitalu - mówi Joanna Kędzia-Kamińska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Brzezinach. - To jedyna placówka w naszym powiecie, w której leczą się brzezinianie. Informacja o braku środków ochrony osobistej dociera z każdego zakątka kraju, dlatego takie inicjatywy są potrzebne, żeby choć w niewielkim stopniu wspomóc personel medyczny.

Maski są wykonane z dwóch warstw bawełny, sznurków lub gumek, które zakłada się za uszy. Oprócz pracowników działu kultury maseczki szyją także wolontariusze. Do maszyn zasiadły zarówno osoby, które umieją szyć, jak i te, które dopiero się tego nauczyły. Do tej pory udało się przekazać 200 maseczek dla Powiatowego Centrum Zdrowia w Brzezinach, 300 maseczek dla Oddziału Dziennej Chemioterapii w Brzezinach oraz 10 sztuk dla brzezińskiego Towarzystwa Przyjaciół Brata Alberta.

Osoby zainteresowane udziałem w akcji mogą kontaktować się z dyrektor MDK Joanną Kędzią-Kamińską pod numerem 537 488 408.

WIRUSY I BAKTERIE – MASKI, ŚRODKI DO DEZYNFEKCJI I INNE PRODUKTY PROFILAKTYCZNE >> Sprawdź w naszym sklepie <<

Oglądaj nasze studio wyborcze. Start w niedzielę o g. 21:45

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie