Korona-Widzew 0:1. Po zwycięstwie w Kielcach łodzianie awansowali na trzecią pozycję w tabeli

Tomasz Jabłoński
Bartosz Kukuć
W swoim ostatnim w tym roku meczu występujący w ekstraklasie piłkarze Widzewa pokonali w Kielcach Koronę 1:0 po golu Mato Milosa już w doliczonym czasie gry. Mimo, iż to gospodarze nie wykorzystali karnego (świetna interwencja Ravasa), to zwycięstwo łodzian jest zasłużone. Podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia byli dzisiaj lepiej dysponowani od gospodarzy i teraz mogą się cieszyć z dziewiątego w tym sezonie i szóstego na wyjeździe zwycięstwa. W Kielcach nie zabrakło kontrowersyjnych decyzji sędziów (nieuznany gol Sancheza i kuriozalna ,,jedenastka" dla Korony). To nie był wielki mecz czterokrotnych mistrzów Polski. Ale był przypieczętowaniem bardzo udanych kilku miesięcy. Łodzianie są benieminkiem, a udowodnili, że nie boją się nikogo i niczego w ekstraklasie. Takie są fakty. Korona-Widzew 0:1.

Korona Widzew na żywo

Wynik meczu Korona Widzew 0:1

KONIEC MECZU - Piłkarze Widzewa pokonują w Kielcach Koronę 1:0. Dzięki temu awansowali na trzecią pozycję w tabeli. Korona-Widzew 0:1.
90+1min - GGGOOOLLL!!! Dla Widzewa! Strzelcem bramki jest Milos, który z zimną krwią mija rywala w polu karnym i atomowym uderzeniem omal nie rozrywa siatki. Korona-Widzew 0:1.
90 min - Sędzia przedłuża mecz co najmniej o trzy minuty.
89 min - Zmiana w Widzewie. Za Stępińskiego wchodzi Zieliński.
87 min - Faul na Letniowskim.
85 min - Zmiana w Koronie. Za Podgórskiego wchodzi Frączczak.
84 min - Dośrodkowuje Szota, niecelnie główkuje Terpiłowski.
84 min - Strzały Letniowskiego oraz Hanouska w polu karnym.
83 min - Żółta kartka dla Podgórskiego.
81 min - Wolej Terpiłowskiego w polu karnym Korony.
79 min - Zmiany w Widzewie i Koronie. Letniowski za Pawłowskiego i Zebić za Deję.
78 min - Szykawka strzela z 15 metrów, ale świetnie broni Ravas.
77 min - Nie wiedzieć czemu, trener Niedźwiedź nie robi żadnych zmian.
74 min - Podgórski fauluje Ravasa, ale sędzia nie reaguje.
72 min - Dwie zmiany w Koronie. Za Śpiączkę wchodzi Szykawka, a za Deaconu Błanik.
71 min - Niepotrzebne niecelne uderzenie Terpiłowskiego.
70 min - Złe uderzenie Kuna w polu karnym.
70 min - Niecelne uderzenie Deji.
62 min - Zapytowski broni po główce Pawłowskiego.
59 min - Ravas kapitalnie broni karnego Śpiączki.
58 min - Karny dla Korony. W sobie tylko wiadomy sposób sędzia uznał, że Kreuzriegler faulował Trojaka.
56 min - Więckowski uprzedza Sancheza i wybija piłkę poza boisko.
54 min - Śpiączka główkuje niecelnie po centrze Podgórskiego.
53 min - Pawłowski uderza z wolnego w mur.
51 min - Faul na Terpiłowskim.
46 min - Indywidualna akcja Milosa. I jego strzał, po którym golkiper łapie piłkę.
46 min - Zmiana w Koronie. Za Balicia wchodzi Danek.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY - Zaczynamy drugą połowę meczu. Korona remisuje z Widzewem 0:0.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - Do przerwy Widzew remisuje w Kielcach z Koroną 0:0. Łodzianie byli bliżsi zdobycia gola. Korona-Widzew 0:0.
45+5 min - Żółta kartka dla Śpiączki.
45+3 min - Znów zamieszanie w polu karnym Korony. I znów niezdecydowany jest Terpiłowski.
45 min - Sędzia przedłuża pierwszą połowę meczu co najmniej o pięć minut.
43 min - Po centrze Deaconu niecelnie główkował Malarczyk.
36 min - Nieuznany gol dla Widzewa. Kapitalne kilkudziesięciometrowe podanie Szoty do Sancheza. Ten wychodzi na sytuację sam na sam z bramkarzem i z zimną krwią posyła piłkę obok Zapytowskiego. Ale po analizie VAR sędzia nie uznaje gola, dopatrując się spalonego.
34 min - Zamieszanie w polu karnym Korony. W efekcie Hanousek podaje do Sancheza, jednak piłka po strzale Hiszpana nie dociera do bramki.
33 min - Zablokowane uderzenie Szoty.
32 min - Niecelne uderzenie Pawłowskiego.
31 min- Milos ładnie wywalczył róg.
29 min - Sędzia przerywa mecz, bo fani Korony odpalili race.
27 min - Starcie Sancheza z golkiperem kielczan. Golkiper Korony wpadł na widzewiaka.
20 min - Ale okazja dla łodzian! Z pola karnego z półobrotu uderza Stępiński, ale Zapytowski w sobie tylko wiadomy sposób odbił piłkę lewą ręką.
17 min - Żółta kartka dla Terpiłowskiego za faul taktyczny na Śpiączce.
17 min - Widzew bliski zdobycia gola. Sanchez podaje do Milosa, ten dośrodkowuje. W polu karnym Stępiński podaje do Terpiłowskiego, ale w ostatniej chwili interweniuje Zapytowski. Inna sprawa, że widzewiak powinien być bardziej zdecydowany.
13 min - Zablokowany strzał Podgórskiego.
13 min - Złe dośrodkowanie Hanouska.
10 min - Sanchez na spalonym.
7 min - Wolny Pawłowskiego, piąstkuje Zapytowski.
7 min - Faul na Terpiłowskim.
4 min - Terpiłowski przedziera się w pole karne. Podaje do Hanouska, a ten uderza z około 15 metrów nad poprzeczką.
3 min - Centra Balicia w pole karne.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz Korona-Widzew. Zapraszamy na relację.

Godz. 12.29 - Oba zespoły na murawie. Widzew na niebiesko, Korona na żółto-czerwono.

Godz. 12.26 - Bilans spotkań między Koroną a Widzewem jest bardzo wyrównany. Obie drużyny wygrały po siedem meczów, a dziewięciokrotnie był remis. Łodzianie nie przegrali w Kielcach od blisko dziewięciu lat.

Godz. 12.24 - Na zbyt ostrą grę w Widzewie musi dziś uważać Jordi Sanchez. Hiszpański napastnik ma bowiem na koncie trzy żółte kartki. Kolejna spowoduje więc przymusową pauzę.

Godz. 12.17 - Wyjściowy skład Korony: Zapytowski – Więckowski, Trojak, Malarczyk, Balić – Takac, Deja, Deaconu – Podgórski, Śpiączka, Łukowski. Ławka rezerwowych: Forenc, Danek, Szymusik, Zebić, Sewerzyński, Szpakowski, Błanik, Frączczak, Shikavka.

Godz. 12.12 - Znamy wyjściowy skład Widzewa. Na murawę wybiegną: Ravas – Szota, Żyro, Krezuriegler – Stępiński, Hanousek, Kun, Milos – Terpiłowski, Pawłowski – Sanchez. Na ławce rezerwowych zasiąda: Litiwnienko, Czorbadżijski, Zieliński, Danielak, Shehu, Lipski, Letniowski, Sypek, Zjawiński.

Dwa ostatnie mecze Widzewa mocno rozczarował kibiców. 0 punktów i bilans bramkowy 1:6. Dlatego dzisiejsze starcie Widzew Korona jest dla łodzian bardzo ważne.

Musimy utrzymać dyscyplinę taktyczną przez pełne 90 minut i być bardziej skuteczni pod bramką przeciwnika. Poznaliśmy tę drużynę jeszcze wtedy, gdy wspólnie rywalizowaliśmy szczebel niżej. Zespół został wzmocniony, nastąpiła niedawno zmiana trenera, a mecz z Lechem pokazuje, w jaki sposób szkoleniowiec chce grać. Korona może wyjść w każdym możliwym ustawieniu, a my musimy być w 100% gotowi na każdą ewentualność - mówił Janusz Niedźwiedź, trener Widzewa.

Korona Widzew - kto sędziuje?

Arbitrem tego spotkania będzie Damian Sylwestrzak, wspomagany przez Marka Arysa i Adama Karasewicza.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0