Korona - ŁKS. Debiutanckie gole obcokrajowców, ale tylko kielczanie cieszyli się!

W spotkaniu 20. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Korona Kielce pokonała 2:1 ŁKS.

Kielecki mecz był debiutem dla dwóch piłkarzy, zawodnika Korony Danny’ego Trejo i gracza ŁKS Huseina Balicia.

Obydwaj wpisali się na listę strzelców, ale znacznie więcej powodu do radości miał zawodnik kieleckiej drużyny. W 94 minucie zdobył efektowną bramkę, która zapewniła ekipie trenera Kamila Kuzery arcyważne zwycięstwo. Gol rezerwowego rozpalił Suzuki Arenę. Meksykanin, przyjmując piłkę udem i uderzając zza pola karnego, zdobył fantastyczną bramkę w debiucie na polskich boiskach.

Pierwszego gola na Suzuki Arenie zdobył w 36 minucie Yoav Hofmayster z Izraela. To pierwsze jego trafienie w polskiej ekstraklasie.

Kamil Kuzera (trener Korony Kielce) powiedział po ty meczu :
- Historia zatoczyła koło. W rundzie jesiennej Korona przegrała w Łodzi 1:2, tracąc bramkę w doliczonym czasie gry. Teraz to my się cieszymy ze zwycięstwa. Mieliśmy dużo determinacji i widać było drużynę. 2:1 jest dla nas najważniejsze, bo musimy punktować.