Konto bankowe dla młodzieży 13+, czyli finanse nastolatków

Artykuł sponsorowany
Jako dorośli możemy oczywiście narzekać, buntować się i „przytruwać” na widok nastolatków wpatrzonych w swoje smartfony, tablety, fablety, biegle i bezwzrokowo obsługujących wszelkiego rodzaju klawiatury. Nawet te niewielkie, pozornie niezbyt ergonomiczne, nie do ogarnięcia dla „seniorów”. Ale po co walczyć z wiatrakami? Postęp, nowe technologie to dla dzisiejszych dzieciaków i młodych ludzi codzienność, nieodłączna część ich życia. W tym kontekście i w takiej sytuacji naprawdę dobrym rozwiązaniem wydaje się nowoczesne podejście do samodzielności i odpowiedzialności, np. dzięki równie nowoczesnemu kontu dla nastolatków.

Młody człowiek bywa „przy forsie”
Kiedyś młodzi ludzie dostawali tzw. kieszonkowe, inni zarabiali na przysłowiowym koszeniu trawników czy wyprowadzaniu psów. Nie inaczej jest dziś, choć pewnie niektórzy nie muszą robić zbyt wiele, żeby zgromadzić całkiem spore sumy. Tak czy inaczej nawet świeżo upieczony nastolatek może mieć jakieś środki finansowe. Współczesne dzieciaki raczej nie chowają po kieszeniach drobniaków czy banknotów, nie gustują także w świnkach skarbonkach. Książeczki SKO również odeszły w zapomnienie. Nic więc dziwnego, że tzw. konto dla młodzieży 13+ staje się coraz powszechniej oferowanym produktem bankowym.
Nie bez powodu jest to usługa odrębna, nie zakładamy naszym pociechom zwykłych rachunków bankowych na standardowych warunkach. Z jednej strony banki nie udostępniają takich kont dla niepełnoletnich klientów, z drugiej zaś sami rodzice nie mają przekonania co do stuprocentowej samodzielności (i zdrowego rozsądku) swoich latorośli.

Konto 13+ w pigułce
A zatem warto wiedzieć czym charakteryzuje się nowoczesne konto dla młodzieży niepełnoletniej. Świetnym przykładem może być bardzo interesująca oferta – konto dla nastolatków 13+ w Orange finanse. Produkt o tyle nietypowy, że wprowadza usługi bankowe w świat nowych technologii, również mobilnych. Jak łatwo się domyślić jest to produkt adresowany do młodych ludzi, którzy ukończyli już 13 lat. Co ciekawe nie ma górnego pułapu wiekowego dla posiadacza takiego rachunku. Natomiast w przypadku osób, które nie ukończyły jeszcze 18 lat, do otwarcia rachunku niezbędna będzie zgoda co najmniej jednego rodzica albo opiekuna prawnego. Nie oznacza to jednak jakiegoś „ubezwłasnowolnienia” młodego człowieka. Dostaje on bowiem do dyspozycji kartę debetową albo NFC oraz internetowy i mobilny dostęp do swoich pieniędzy. A zatem od niego zależy czy roztrwoni je w ciągu kilku dni czy też zacznie uczyć się sensownego zarządzania środkami. Niewątpliwe jest to doskonały i bardzo istotny sposób na skuteczne wprowadzenie do świata finansów i naukę odpowiedzialności.

Korzyści dla miłośników gadżetów
Aby taka lekcja i dostęp do finansów były atrakcyjne dla młodego człowieka, muszą być dziś związanie z nowoczesnymi technologiami, urządzeniami, bez których nastolatek nie wychodzi z domu. Dlatego konto dla nastolatków w Orange finanse jest doskonale przystosowane do obsługi za pomocą ukochanych gadżetów każdego nastolatka i nastolatki – komputera i smartfona. Przy czym nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o operatora, z którym potencjalny posiadacz konta ma podpisaną umowę, czyli nie trzeba być abonentem Orange, aby korzystać z konta 13+. Nastolatek, jako posiadacz takiego rachunku bankowego, może oczywiście obsługiwać je dzięki swojej nieodłącznej „komórce”. Wystarczy aplikacja mobilna i już mamy prawdziwy „full serwis”. Jest wygodnie, bo saldo można podejrzeć bez logowania, a przelew wykonamy znając tylko numer telefonu odbiorcy. Szybkim i nowoczesnym BLIK-iem wypłacamy z bankomatu i płacimy w sklepach. A płacimy często mniej bo posiadacz konta dla młodzieży ma dostęp do Strefy Korzyści i naprawdę kuszących rabatów. Dzisiejsze nastolatki bez problemu załapią o co chodzi w płatnościach NFC, a do konta 13+ można również zamówić (bezpłatnie) kartę w standardzie NFC. A wtedy już płacimy i kupujemy bez plastikowej karty, wystarcza ukochany, nieodłączny smartfon.

Zapewne wiele z opisanych udogodnień to dla „seniorów” (35+) prawdziwe nowinki. Babcie i dziadkowie dzisiejszych nastolatków mogą traktować je jak science fiction. Niemniej jednak dla 13-latki i 17-latka to tylko proste w obsłudze narzędzia i możliwości. Dlatego nauka odpowiedzialności i zarządzania własnymi finansami to dziś właśnie takie produkty jak wspomniane konto 13+ w Orange finanse. Zakupy przez Internet z poziomu smartfona, sprawdzanie salda w sklepie w ulubionym centrum handlowy, przelew – zrzutka na imprezę czy wakacyjny wyjazd na numer telefonu kolegi. To dziś standard, normalka dla gimnazjalisty czy licealistki.

W tym roku czekają nas dynamiczne zmiany na rynku pracy

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie