Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Koniec wielkiego remontu dwóch ulic w centrum Brzezin

Karolina Brózda
Karolina Brózda
Oficjalnie zakończono przebudowę ulic Bohaterów Warszawy i Konstytucji 3 Maja w Brzezinach. Inwestycja trwała od listopada 2019 roku. Jej wartość wyniosła około 1,8 miliona zł, miasto dostało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Realizację podzielono na dwa etapy. W pierwszym przebudowa dotyczyła ul. Bohaterów Warszawy wraz ze skrzyżowaniem z ul. Konstytucji 3 Maja, zaś w drugim etapie ul. Konstytucji 3 Maja. Polegała m.in. na wycięciu kilku drzew, rozbiórce starych dróg, korytowaniu z profilowaniem i zagęszczeniem podłoża, ułożeniu nowych krawężników, wykonaniu chodników, miejsc parkingowych i zatoczki autobusowej, wykonaniu nowej nawierzchni dróg oraz oznakowania poziomego i pionowego. Z uwagi na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 przed wejściem na teren placówki zamontowano barierki ochronne, a w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych powstały dwa przejścia z aktywnym oznakowaniem.

Przebudowa ul. Bohaterów Warszawy obejmowała sfrezowanie asfaltu i wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej na jezdni o szerokości od 7 do 9,2 metrów wraz z chodnikiem po obu stronach. Powstało też 18 miejsc parkingowych przy parkowaniu prostopadłym do jezdni oraz 18 przy parkowaniu równoległym. Przejście dla pieszych zostało przeniesione w kierunku ul. Sienkiewicza. Przed szkołą podstawową powstała 20-metrowej długości zatoczka dla autobusów. W samym obrębie skrzyżowania ulic Bohaterów Warszawy i Konstytucji 3 Maja powstało kilka wpustów ulicznych. Z kolei w ul. Konstytucji 3 Maja na odcinku od ul. Modrzewskiego do ul. Bohaterów Warszawy przebudowa dotyczyła poszerzenia jezdni, które teraz ma 7 metrów szerokości oraz nową nawierzchnię i chodniki.

Łączna długość przebudowanych dróg wyniosła ponad 570 metrów.

Oto najnowsze informacje o frekwencji

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie