Koniec serii Gortata

(sf)
Słaby mecz Marcina Gortata
Słaby mecz Marcina Gortata Paweł Łacheta
Portland Trail Blazers w pełni zrewanżowali się Phoenix Suns za porażkę z 6 stycznia i pokonali zespół łodzianina Marcina Gortata aż 109:71. Polak przerwał serię meczów z double-double

Nasz jedynak w koszykarskiej lidze NBA zapisał na swoim koncie 8 punktów i 10 zbiórek, przy słabej skuteczności 3/10.Słońca poległy po raz trzeci z rzędu i ósmy w ostatnich dziesięciu spotkaniach. 38-punktowa porażka w Rose Garden to trzeci najgorszy wynik w historii klubu oraz najmniejsza zdobycz punktowa od 2002 roku...
Marcin Gortat spędził na parkiecie niecałe 28 minut, w czasie których wywalczył 8 punktów i miał 10 zbiórek. Polak chybił siedem z dziesięciu prób z gry, oraz dwie z czterech na linii rzutów wolnych. Miał również trzy straty i dwukrotnie został zablokowany. Nasz rodak tym samym przerwał serię dziewięciu meczów z double-double.