1 listopada (poniedziałek) autobusy komunikacji miejskiej w Pabianicach będą kursować jak w dni powszednie. Pojawią się niewielkie zmiany. Dodatkowo 31 października (niedziela) uruchomione będą kursy autobusu linii 7.
- Zachęcamy pabianiczan, aby pozostawili samochody przed domami i dojeżdżali do cmentarza komunikacją miejską. Przypominamy, że właściciele samochodów na podstawie dowodu rejestracyjnego i Karty Pabianiczanina mogą bezpłatnie podróżować autobusami MZK - mówi Aneta Klimek, rzeczni prasowy Urzędu Miejskiego w Pabianicach.
Autobusy z ulic Waltera-Jankego i Nawrockiego będą odjeżdżać w kierunku cmentarza co 10 minut , podobnie z dworca PKP i szpitala. Od targowiska na os. Bugaj do cmentarza kursy odbywać się będą co 5-10 minut.
- Dojazd do cmentarza 1 listopada zapewni także zmieniona trasa linii T. Przypominamy, że w rejonie cmentarza (przez ulicę Roweckiego) kursują w tym roku także autobusy linii Z41- dodaje rzeczniczka.
Zmiany rozkładów jazdy
Autobus linii 1
Z Dworca PKP kursuje według rozkładu powszedniego od godz. 5.36. Z Waltera-Jankego kursuje według rozkładu powszedniego od 6.05 (bez kursu o 6.25).
Autobus linii 2
Z Waltera-Jankego kursuje według rozkładu powszedniego od 6.30, z Podmiejskiej według rozkładu powszedniego od 6.37. Nie będą wykonywane podjazdy pod zajezdnię MZK.
Autobus linii 3
Z Dworca PKP kursuje według rozkładu powszedniego od godz. 5.57 (bez kursu o 6.22). Z Sikorskiego kursuje wg rozkładu powszedniego od godz. 5.26 (bez kursów o 6.06 i 6.46).
Autobus linii 4
Z Waltera-Jankego kursuje według rozkładu powszedniego od godz. 8.58. Z 15. Pułku Piechoty Wilków kursuje według rozkładu powszedniego od godz. 8.13.
Autobus linii 5
Z Waltera-Jankego kursuje według rozkładu powszedniego od godz. 8.08. Z Dworca PKP kursuje według rozkładu powszedniego od godz. 7.42. Ponadto będzie wykonany dodatkowy kurs z Dworca PKP o 11.21.
Autobus linii 6
Z Waltera-Jankego kursuje według rozkładu powszedniego od godz. 8.18. Z Karolewa kursuje według rozkładu powszedniego od godz. 8.44.
Autobus linii 7
Z Waltera-Jankego kursuje według rozkładu powszedniego wolnego od nauki szkolnej od godz. 7.20 do 19.47. Ponadto będą realizowane zjazdy do zajezdni o godz.: 16.05, 19.12 i 22.27. Kursy będą wykonywane na skróconej trasie do przystanku Kilińskiego/Moniuszki (autobus będzie zawracał na rondzie Unii Europejskiej).
Wzmocnienie komunikacji miejskiej nastąpi już w niedzielę 31 października. Zostaną wtedy uruchomione dodatkowo kursy linii 7:
- z Waltera-Jankego o godz. 9.42, 10.32, 11.47, 12.27, 13.07, 13.47, 14.27, 15.07, 15.47, 16.30
- z Piłsudskiego o godz. 9.57, 11.12, 12.02, 12.42, 13.22, 14.02, 14.42, 15.22, 16.02.
Autobus linii 260
Nie kursuje.
Autobus linii 261
Z Waltera-Jankego kursuje według rozkładu powszedniego od godz. 7.40 do 16.40. Z Górki Pabianickiej kursuje według rozkładu powszedniego od godz. 8.09 do 15.54 (oraz zjazd do zajezdni o 17.08).
Autobus linii 262
Z Waltera-Jankego kursuje według rozkładu powszedniego od godz. 8.00. Z Kudrowic kursuje według rozkładu powszedniego od godz. 7.22.
Autobus linii 263
Z Waltera-Jankego kursuje wg rozkładu powszedniego od 7.28. Z Ksawerowa kursuje według rozkładu powszedniego od 8.01.
Autobus linii 265
Z Pawlikowic kursuje według rozkładu powszedniego od godz. 7.23 do 16.58. Kursy będą wykonywane na skróconej trasie do przystanku Kilińskiego/cmentarz (autobus będzie zawracał na rondzie Unii Europejskiej). Z cmentarza kursuje według rozkładu powszedniego od godz. 7.05 do 16.32.
Autobus linii D
Kursuje wg niedzielnego rozkładu.
Autobus linii T
Będą kursowały 1 listopada na zmienionej trasie: Dworzec PKP - Łaska - Wiejska - Moniuszki - Kilińskiego - Roweckiego - Nawrockiego - Warszawska - dalej bez zmian do Rzgowa i Guzewa. Z powrotem: Guzew / Rzgów - … - Warszawska - Dobra - Skargi - Nawrockiego - Roweckiego - Kilińskiego - Moniuszki - Szarych Szeregów - Dworzec PKP Odjazdy z Dworca PKP: 7, 9, 10.20, 11.20R, 12.20, 13.20R, 14.20, 15:20R (R - kursy realizowane do placu 500-lecia w Rzgowie).
Pozostałe kursy wykonywane do Guzewa Odjazdy z placu 500-lecia w Rzgowie: 8.02, 9.58, 11.22, 12.22, 13.22, 14.22, 15.22, 16.12 Odjazdy z Guzewa: 7.51, 9.47, 11.10, 13.08, 15.08.
Autobus linii Z41
Kursuje wg niedzielnego rozkładu.
Dziennik Zachodni / Wielki Piątek
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Plotki, sensacje i ciekawostki z życia gwiazd - czytaj dalej na ShowNews.pl
- Piotr Gąsowski pokazuje w Polsacie drugą twarz?! Stroi fochy na młodszego kolegę
- Tak wygląda grób Krzysztofa Krawczyka tydzień przed rocznicą. Szczegół łamie serce
- Tak żyje po zwolnieniu z TVP. Dawno niewidziana Nowakowska przyłapana na mieście!
- Fitkau-Perepeczko nie nosi stanika. Pokazała z bliska, jak wygląda jej dekolt!