Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Komunie z roczną rezerwacją. Lokale już zajęte.

(mj)
Terminy przyjęć komunijnych w łódzkich restauracjach, salach działkowych  i niewielkich lokalach trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem.
Terminy przyjęć komunijnych w łódzkich restauracjach, salach działkowych i niewielkich lokalach trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem. Janusz Kubik
- Komunia? Za późno, już wszystko zarezerwowane - taką odpowiedź słyszą rodzice, którzy teraz chcieliby urządzić w łódzkiej restauracji przyjęcie z tej okazji w maju przyszłego roku.

- Okazuje się, że jesteśmy kompletnie spóźnieni - mówi rozczarowana Marzena Kabza, mama Patryka, który do komunii przystąpi 20 maja. - Obdzwoniłam najpierw lokale na Retkini, gdzie mieszkamy - nic wolnego. Szukałam dalej w całym mieście, też bez skutku. Dowiedziałam się nawet, że inni rezerwowali terminy przed rokiem.

A są i tacy, którzy z wyprzedzeniem umawiają się na rok... 2013!
Terminy przyjęć komunijnych w łódzkich restauracjach, salach działkowych  i niewielkich lokalach trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem.
Wolnych terminów na cały maj i początek czerwca nie ma już także łódzki "Gastronomik".

- W każdym tygodniu będziemy przygotowywać po kilka przyjęć, które odbywać się będą u nas w salach w gmachu szkoły - mówi Małgorzata Gosławska, dyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych przy ul. Sienkiewicza w Łodzi. - Ale to nie wszystko. Przyjęliśmy też wiele zleceń na catering do domów. Zauważamy coraz większe zainteresowanie tą usługą.

Nową ofertą na komunijnym rynku jest przyjęcie połączone z zabawą.
- To nasza propozycja dla rodzin, w których na uroczystości będzie dużo dzieci - mówi Anna Gawryszczak, prowadząca centrum dla dzieci przy ul. Dąbrowskiego. - Organizujemy tradycyjnie obiad według życzeń klientów, z deserem. A potem - dorośli mogą sobie siedzieć, rozmawiać, a pociechy - bawić się w naszej sali pod okiem animatorek, zapewniających im moc atrakcji. Na pewno nikt się nie będzie nudzić. Mamy jeszcze wolne terminy.

Przyjęcie komunijne to spory wydatek. Zazwyczaj składa się na nie obiad dwudaniowy, potem jeszcze drugi ciepły posiłek, zimne przekąski: mięsa pieczone, faszerowane jaja, ryby, sałatki, owoce, ciasta, tort, napoje zimne i gorące. Cena od osoby w różnych lokalach oscyluje w granicach od 75 do nawet 140 złotych. Wszystko zależy od menu. Liczba gości to na ogół 20-30 osób, rzadziej 50-60.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany