Komedia romantyczna „Kochaj” [RECENZJA]

Renata Sas
Komedia romantyczna "Kochaj"
Komedia romantyczna "Kochaj" materiały dystrybutora
Lawinę premier zapowiada nadchodzący weekend. Wśród propozycji są trzy rodzime produkcje. Od wielu tygodni w kinach reklamowana jest komedia romantyczna „Kochaj” ( reż. Marta Plucińska), w której uczuciowe wolty wykonują: Olga Bołądź, Roma Gąsiorowska, Małgorzata Kożuchowska, Aleksandra Popławska, Magdalena Lamparska. Sowa (Bołądź) niebawem wychodzi za mąż za faceta z marzeń (Mikołaj Roznerski) . Nieoczekiwanie pojawią się wątpliwości oraz inny „ktoś” (85 min).

* Co robić, gdy nagle się okaże, że ten jeden jedyny nie jest... jedyny?
* Komediowo i obyczajowo w polskim kinie - trzy premierowe tytuły „Kochaj”, „Baby Bump”, „Bóg w Krakowie”
* Paryska sceneria w thrillerze „Dzień Bastylii”.

Międzynarodową sławę ma już „Baby Bump” Kuby Czekaja, o którym po festiwalowych projekcjach krytycy piszą, że to najważniejszy film o dorastaniu od czasu nagrodzonego Oscarem „Boyhood”. Teraz zdobywa amerykańską widownię. Dzieciństwo widziane inaczej niż na zdjęciach z albumu. Historia Mickiego Housa (Kacper Olszewski) przypomina, jak to naprawdę jest być dzieckiem. (89 min).

Kolejna premierowa polska produkcja to „Bóg w Krakowie” w reż. Dariusza Reguckiego. Opowieść o wierze, przebaczeniu, nadziei i miłości, oraz , jak określają realizatorzy, o tęsknocie człowieka za Bogiem. Fabułę stanowi kilka historii wyjętych z życia, m.in. młodego polityka, który dostaje korupcyjną propozycję, złodzieja chcącego ukraść relikwiarz, prawniczki stojącej przed poważnym dylematem. Wszystkie epizody łączy postać św. Alberta Chmielowskiego. W tej roli Jacek Lecznar. (95 min),

Zwolennicy thrillerów obejrzą francusko - amerykański „Dzień Bastylii” (reż.James Watkins). Agenci, zamachy, doba na rozwiązanie zagadki. Złodziej kradnie torbę, zabiera pieniądze i dokumenty, resztę wyrzuca do kosza na przystanku paryskiego metra. Dochodzi do wybuchu... (92 min). Film ma dobre notowania.

Wart uwagi jest także biograficzny palestyński „Idol z ulicy” (reż. Hany Abu Assad) porównywany do oscarowego „Slumdog. Milioner z ulicy”. O spełnionych marzeniach.

DUCHÓWKA ELBLĄG KUCHENNE REWOLUCJE [MENU, CENY, OPINIE]
FIGARO ELBLĄG KUCHENNE REWOLUCJE GESSLER [MENU, ADRES]
Czytaj także w Expressie Ilustrowanym:
ŻYCZENIA URODZINOWE. KRÓTKIE, ŚMIESZNE ŻYCZENIA URODZINOWE SMS
WIERSZYKI NA ZAKOŃCZENIE ROKU, WIERSZYKI DLA NAUCZYCIELI

[ZOBACZ TEŻ FILM Oblany test przed Euro. Piłkarze i trener zachowują spokój: Trzeba wyciągnąć wnioski i jedziemy dalej (lektor) (autor x.news/Agencja TVN)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Oblany test przed Euro. Piłkarze i trener zachowują spokój: Trzeba wyciągnąć wnioski i jedziemy dalej (lektor) (autor x.news/Agencja TVN)