Kolizja autobusu kolonijnego z tirem

ei24
Kolizja autobusu kolonijnego z tirem
Kolizja autobusu kolonijnego z tirem ei24
W autobus wiozący dzieci na kolonię uderzył w czwartek nad ranem tir. Kolizja miała miejsce w miejscowości Słostowice (powiat radomszczański) na drodze krajowej nr 1 (Łódź-Katowice).

Tir wjechał o godzinie 3.55 w autobus wiozący na wycieczkę do Krakowa **29 dzieci i 8 ich opiekunów**. Do zdarzenia doszło w miejscowości Słostowice (powiat radomszczański).

Autobus z dziećmi w wieku 8-10 lat jechał z Karwi drogą krajową numer jeden. W Słostowicach zjechał na pobocze, gdyż kierowca zauważył jakieś nieprawidłowości i chciał sprawdzić, czy z pojazdem jest wszystko w porządku. Wtedy wjechał na niego samochód ciężarowy. Jedna z dziewczynek doznała rany ciętej dłoni, druga skarżyła się na ból głowy. Lekarz pogotowia opatrzył ranę i uznał, że obie dziewczynki mogą kontynuować jazdę. Uszkodzony autobus jednak na to nie pozwalał. Na miejsce przybyły dwa zastępy straży pożarnej. Strażacy okryli dzieci foliami termoizolacyjnymi, chroniącymi przed wyziębieniem i rozbili namiot. O godzinie 9 przyjechał po nie kolejny autobus i zabrał do Krakowa.
Policjanci stwierdzili, że winnym wypadku był kierowca tira. Nie wiadomo jednak dlaczego wjechał w autobus. (mgr)

Kolizja autobusu kolonijnego z tirem

Kolizja autobusu kolonijnego z tirem

fot. PSP**

Wideo

Dodaj ogłoszenie