Kolejny sparing Widzewa. Łodzianie pokonali trzecioligowca

W piątym tej zimy meczu sparingowym piłkarze Widzewa zmierzyli się z trzecioligowym Sokołem Aleksandrów Łódzki. Beniaminek pierwszej ligi wygrał 2:0, ale...

Łodzianie kolejny raz nie zachwycili. Owszem przeważali w tym spotkaniu, ale trudno mówić, że ich gra mogła zrobić na kimś wrażenie. Ot obejrzeliśmy drużynę, która nie wie co to fajerwerki i dynamiczny styl gry. Widzewiacy zbyt często razili nieporadnością. Pewnie kibice liczyli, że beniaminek pierwszej ligi, na tle przedstawiciela trzeciej ligi, będzie zdecydowanie dominował, a tak niestety, nie było.

Widzewiacy nie zachwycili w pierwszej części spotkania. Owszem, częściej byli przy piłce, ale trudno było mówić o pięknie gry w ich wykonaniu. Drużyna grała ociężale, bramowało dynamiki i raziła duża liczba niecelnych zagrań.
Piłkarze Widzewa objęli prowadzenie w 16 minucie. Z prawej strony boiska dośrodkował Dominik Kun, a Karol Czubak strzałem głową pokonał bramkarza Sokoła.
Dziesięć minut później goście stanęli przed szansą wyrównania. Błąd Tanżyny wykorzystał napastnik gości. Przezak odebrał widzewiakowi piłkę i silnie strzelał z ostrego kąta, ale dobrze spisał się Miłosz Mleczko! W 29 minucie gry Widzew wypracował klarowną sytuację, ale strzał Muchy z osiemnastu metrów nie był celny. Dziesięć minut później to goście mogli mówi o pechu. Z bliska uderzał Przezak, ale piłka trafiła w słupek i nie wpadła do siatki.
Znacznie lepiej było po przerwie. Łodzianie drugiego gola zdobyli w 57 minucie. Piłka po rzucie rożnym trafiła na głowę Nowaka. Strzał widzewiaka próbował jeszcze wybić Witasiak, ale uczynił to tak nieszczęśliwie, że piłka wylądowała w siatce Sokoła. Po chwili powinno być 3:0, ale tym razem Kita nie wykorzystał doskonałej sytuacji.

Widzew Łódź – Sokół Aleksandrów Łódzki 2:0 (1:0)
1:0 - Czubak (16)
2:0 - Witasiak (57, samobójcza)

Widzew (I połowa): Mleczko – Pytlewski, Nowak, Tanżyna, Stępiński – Kun, Mucha, Możdżeń, Prochownik – Czubak, Tomczyk

Widzew (II połowa): Reszka – Kosakiewicz, Mamełka, Nowak, Becht – Wielgus (80, Pytlewski, 90 Wielgus), Poczobut, Fundambu (78, Możdżeń), Ameyaw (86, Prochownik) – Kita, Robak

Sokół (I połowa): Jurek – Adamiak (29, Pióro), Bartosiński, Lis, Nowacki – Sołtysiński, Pecyna, Witasik, Maschera (29, Dziuba) – Przezak, Wolinowski (29, Kania)

Sokół (II połowa): Jurek (53, Kaniecki) – Pióro, Bartosiński (75, Sławiński), Lis, Nowacki (63, Adamiak) – Sołtysiński (62, Maschera), Pecyna, Witasiak (66, Diubenkow), Dziuba – Przezak (63, Wolinowski), Kania