Kolejny protest przed siedzibą PiS w Łodzi [zdjęcia]

(IZJ)
„Nie oddamy demokracji”, „Konstytucję obronimy”, „Wolność, równość, demokracja” - m.in. takie okrzyki wznosili uczestnicy drugiego już protestu przed siedzibą PiS w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej 143. Manifestacja zorganizowana przez łódzki oddział Komitetu Obrony Demokracji rozpoczęła się o godz. 17 i zgromadziła około 300 osób. Demonstrujący sprzeciwiali się rządom Prawa i Sprawiedliwości, w tym przeciwko zapowiadanym zmianom w pracy dziennikarzy w Sejmie (od 1 stycznia 2017 r. obraz z obrad Sejmu i komisji ma pochodzić tylko z kamer sejmowych - a Sejm udostępni to, co będzie chciał; posłowie mogą pozwolić dziennikarzom na udział w posiedzeniach komisji, ale nie muszą).

Wśród przemawiających z rozstawionych przed łózką siedzibą PiS sceny pojawili się politycy różnych opcji, w tym m.in. wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela (SLD), radny Rady Miejskiej w Łodzi Mateusza Walasek (PO), Dariusz Joński (SLD oraz Inicjatywa Polska) oraz Marcin Gołaszewski (Nowoczesna).

Przemawiający zachęcali m.in. do uczestnictwa w niedzielnym proteście organizowanym w niedzielę (18 grudnia, godz. 12) przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie. W poniedziałek w różnych miastach w całej Polsce mają odbyć się ponownie demonstracje przed lokalnymi biurami PiS (również w Łodzi). Z kolei we wtorek odbędzie się demonstracja przed Sejmem (początek o godz. 12).

Popołudniowy protest zakończył się po godzinie, wspólnym odśpiewaniem hymnu przez uczestników.

Życzenia na Boże Narodzenie
WIERSZYKI NA ŚWIĘTA, WIERSZYKI PIĘKNE, WIERSZYKI ŚWIĄTECZNE, ŚWIĘTA WIERSZYKI
POTRAWY WIGILIJNE [LISTA] CO NA WIGILIJNY STÓŁ 12 POTRAW WIGILIJNYCH
ŻYCZENIA IMIENINOWE, KRÓTKIE ŻYCZENIA IMIENINOWE, WIERSZYKI IMIENINOWE, SMS IMIENINY

[ZOBACZ FILM Wuwuzele, flagi i okrzyki. Protest przed Sejmem (autor x.news/TVN24)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM Wuwuzele, flagi i okrzyki. Protest przed Sejmem (autor x.news/TVN24)