Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kolejny list w sprawie stadionu miejskiego na ŁKS

h
,
,
Pisanie listów w sprawie stadionu miejskiego stało się modne. Oto kolejny odcinek, tym razem sygnowany przez aktorów Michała "Misiek" Koterskiego, Piotra Zelta, Marcela Szytenchelma, Mariusza Jakusa, Michała Szewczyka, Wojciecha Nowickiego - dyr. Teatru Wielkiego w Łodzi, Macieja Małka - Prezes Związku Artystów Scen Polskich i Andrzeja Makowieckiego - pisarza, autora książek o Łodzi

Stowarzyszenie Kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego wespół z kustoszem historii ŁKS - Panem Jackiem Bogusiakiem, pragnie zaprezentować Szanownemu Państwu list otwarty wystosowany przez powszechnie znanych przedstawicieli życia publicznego związanych z najstarszym łódzkim stowarzyszeniem sportowym, którzy orędują za umiejscowieniem Stadionu Miejskiego na terenach znajdujących się przy al. Unii Lubelskiej 2. Serdecznie zapraszamy do lektury i głęboko wierzymy, że nie przejdą Państwo obojętnie wobec głosu znamienitej większości mieszkańców miasta Łodzi, który znajduje swoje odzwierciedlenie w poniższych wersach.

"Łódź to miasto, któremu wiele zawdzięczamy, dlatego uważamy za swój obowiązek zabranie głosu w dyskusji nad tak fundamentalną dla przyszłości łódzkiego sportu kwestią, jak lokalizacja budowy Stadionu Miejskiego. Wszak możliwość rozwoju kultury fizycznej, jak i samego faktu uczestnictwa w niej, stanowi nieodzowny element w życiu szczęśliwego społeczeństwa XXI wieku. Bo jak mówi znane powiedzenie: "w zdrowym ciele, zdrowych duch".

Dlatego z niedowierzaniem spoglądamy w kierunku polityki miasta włókniarzy, które od kilku lat funduje swoim mieszkańcom ponury spektakl, a może raczej, brazylijską telenowelę, skupioną wokół realizacji inwestycji pt. budowa Stadionu Miejskiego. W szopce tej zmieniają się aktorzy vel firmy budowlane, projekty, a nawet - co w szczególności nas deprymuje i zobowiązuje do stanowczego veta - miejsca.

Aleja Unii Lubelskiej 2 to dla nas i wszystkich osób związanych z łódzkim sportem zdecydowanie coś więcej niż adres, miejsce jak każde inne. To symbol jednoczący pokolenia, jedna z elementarnych ostoi tradycji, kultury tego miasta, aż w końcu, nasz wspólny dom, którego nie można sobie od tak po prostu zmienić. Bo nie przesadza się starych drzew, a w szczególności tych, których korzenie spajają ponad siedmiusettysięczne miasto. Tak jak mieszkańcy Krakowa nie wyobrażają sobie Rynku Głównego bez Sukiennic, warszawiacy stolicy bez Pałacu Kultury i Nauki visa vi Dworca Centralnego, tak jako osoby związane z sercem centralnej Polski, nie dopuszczamy innej możliwości niż rozszerzenia budowy kompleksu sportowego przy al. Unii Lubelskiej 2, która została zainicjowana w 1922 roku przez pierwszego prezydenta niepodległej Łodzi - Aleksego Rżewskiego. Otwarcie sprzeciwiamy się tym samym zastępowaniu ikony naszego miasta, ziemią niczyją, a może raczej "obiecaną"…

I nie zamierzamy powoływać się w tym miejscu na takie czynniki jak idealna wręcz lokalizacja, z której szybko i łatwo można dotrzeć w każdy zakątek Łodzi, ale apelujemy do Państwa sumienia oraz zdrowego rozsądku, aby oszczędzili nam Państwo niepotrzebnych nerwów związanych ze swoistym szukaniem dziury w całym, jakie stanowią kolejne propozycje dotyczące umiejscowienia owej inwestycji.

Dlatego też przy podejmowaniu ostatecznej decyzji w tej kwestii prosimy pamiętać, że "Łódź kreuje", a nie frustruje swoich mieszkańców, którzy zdanie, w sprawie lokalizacji Stadionu Miejskiego wyartykułowali kilkadziesiąt lat temu i brzmi ono nieprzerwanie - AL. UNII LUBELSKIEJ 2."

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany