(bart)
Pływacy z Łodzi nie zawiedli
Pływacy z Łodzi nie zawiedli archiwum
W Olsztynie odbyły się mistrzostwa Polski juniorów 14-letnich w pływaniu.

Jan Kałusowski (MKS Trójka Łódź), podopieczny Macieja Młynarczyka, został najlepszym zawodnikiem zawodów, zdobył 5 złotych medali i 4 razy poprawiał rekordy Polski – dwukrotnie na 50 m st. klasycznym (w eliminacjach 30,09 s i w finale 29,94 s), na 200 m st. klasycznym (2.18,77 min) i 400 m st. zmiennym (4.34,76 min). Wygrał też na 200 m st. zmiennym i 100 m st. klasycznym.

Znakomicie spisała się Zuzanna Dzwonnik (UKS SP 19 Łódź), która wywalczyła pięć medali. Tytuły mistrzyni wychowanka Artura Białeckiego zdobyła na 200 i 400 m st. zmiennym, srebro na 200 m st. motylkowym i dwa brązowe medale na 100 m st. motylkowym i 100 m st. dowolnym.

Kolejna multimedalistka to Patrycja Romanowska z UKS 5 Konstantynów Łódzki, podopieczna Anny Pogockiej (dwa złote medale na 100 i 200 m st. grzbietowym oraz srebrny na 50 m st. grzbietowym).

Na podium stanęli: Kacper Błaszczyk (drugi na 400 m st. zmiennym) i dwukrotnie Agata Kwiatkowska (na 100 i 200 m st. klasycznym, Olimpijczyk Aleksandrów Łódzki, trener Agnieszka Matusiak). Na 200 m st. motylkowym trzeci był Jakub Kwiasowski z MKS Jedynka Łódź (trener Rafał Żebiałowicz).