Kolejna porażka piłkarzy ŁKS. Złe decyzje sportowego dyrektora

W spotkaniu 19. kolejki piłkarskiej ekstraklasy, ŁKS, choć prowadził do przerwy 1:0, to jednak przegrał w Gliwicach z Piastem 1:2.

Tym razem miało być znacznie lepiej, bo rywal w kryzysie (trzy porażki z rzędu bez strzelonego gola), ale wyszło jak zwykle, czyli ŁKS przegrał kolejny mecz ekstraklasy. Łodzianie doznali trzynastej porażki w tym sezonie. Podopieczni trenera Kazimierza Moskala spadli na ostatnie miejsce w tabeli. Co prawda, mają w dorobku tyle samo punktów co Wisła Kraków (także taki sam bilans bramkowy), ale trzeba pamiętać, że pierwszy mecz tych drużyn wygrała Biała Gwiazda 4:0.

Trzeba przyznać, że pierwsza część spotkania w Gliwicach nie zapowiadała problemów ŁKS z wywalczeniem choćby punktu. Przed przerwą to ełkaesiacy nadawali ton wydarzeniom naboisku. Zespół beniaminka dominował nad mistrzem Polski i zasłużenie prowadził.

Niestety, w drugiej części spotkania trudno było już poznać łódzką drużynę. Znów oglądaliśmy koszmarny ŁKS, którego gra w defensywie przyprawiała o ból zębów. Właśnie za sprawą obrońców gości, najpierw Piast doprowadził do wyrównania - błąd Sobocińskiego, a dwie minuty przed końcem spotkania - fatalna postawa Grzesika, Sobocińskiego i Rozwandowicza - zdobył zwycięskiego gola.

Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć o dyrektorze sportowym ŁKS. Krzysztof Przytula komentował spotkania ekstraklasy, więc powinien dobrze wiedzieć, z jakimi zespołami przyjdzie się mierzyć ełkaesiakom. Najwyraźniej nie zdołał dobrze ocenić sportowej mocy drużyny z al. Unii, stąd kibice dwukrotnego mistrza Polski bardzo często muszą przeżywać bolesne i trudne dla nich chwile.