Kobieta tonęła na pabianickim kąpielisku. Akcja ratunkowa na...

  Kobieta tonęła na pabianickim kąpielisku. Akcja ratunkowa na Lewitynie

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Express Ilustrowany

  Chwile grozy przeżyła jedna z plażowiczek, która postanowiła popływać w stawie na pabianickim Lewitynie. Kobieta wskoczyła do wody poza wyznaczonym miejscem
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©monitoring

  Chwile grozy przeżyła jedna z plażowiczek, która postanowiła popływać w stawie na pabianickim Lewitynie. Kobieta wskoczyła do wody poza wyznaczonym miejscem do kąpieli i po kilku minutach osłabła. Akcję ratunkową zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.
  - To była godz. 13.15. Na nagraniu widać, jak kobieta wchodzi do wody w rejonie mostu z lewej strony strzeżonego miejsca do pływania - relacjonuje Tomasz Makrocki, komendant pabianickich strażników miejskich. - Do dopłynięciu na środek zbiornika, "pływaczka" prawdopodobnie straciła siły i zaczęła wzywać pomocy - machała w kierunku swojego kompana, z którym wybrała się nad wodę.

  Mężczyzna ruszył z pomocą.
  Wskoczył do stawu i zaczął płynąc w jej kierunku. W tym samym czasie zareagował ratownik wodny (pabianickie kąpielisko jest strzeżone przez ratowników przez siedem dni w tygodniu w godz. 10-18) oraz osoby na rowerze wodnym. Ostatecznie zarówno kobieta jak i mężczyzna przytrzymali się rowerka. Kilka minut później byli już bezpieczni na plaży.

  Okazało się, że kobieta wskoczyła do wody z promilami. Pomocy medycznej udzielili jej ratownicy medyczni. Nic poważnego jej się nie stało.

  Strażnicy miejscy apelują o rozwagę podczas letnich kąpieli. Najlepiej szukać ochłody w godzinach pracy ratowników. Po godz. 18 ma pabianickim kąpielisku obowiązuje zakaz kąpieli, ale z relacji funkcjonariuszy wynika, że sporo osób zakazu nie przestrzega.

  - Tuż obok plaży mamy zamontowany głośnik, z którego wydajemy komunikaty nakazujące wyjście z wody - mówi komendant Makrocki.

  Przypominamy, że w miniony weekend na Stawach Jana w Łodzi mogło dojść do tragedii. Jeden z zagranicznych plażowiczów, 37-latek, postanowił wykąpać się w akwenie mimo, że był pod znacznym wpływem alkoholu. Nieprzytomnego mężczyznę w ostatniej chwili wyciągnął stojący nieopodal kolega. Na miejsce został wezwany zespół pogotowia ratunkowego, który po udanej reanimacji przewiózł go do najbliższego ośrodka zdrowia. W tej chwili walczy o życie w jednym z łódzkich szpitali.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo