Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 18godz.
  • 00min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Kobiecy tramwaj i niebrudzące fotele. Zmodernizowany skład [FILM, zdjęcia]

GB
Kolejny trzydrzwiowy tramwaj opuścił warsztaty przy ul. Tramwajowej. To już czwarty zmodernizowany skład. Będzie się on wyróżniać na łódzkich ulicach, bo jego lakier jest fioletowy, a na bokach wagonów znajdują się postacie kobiet i drewniane chatki - w wyobrażeniu malowniczych ma to przedstawiać kobiece marzenia o własnych domach.

MPK chce by więcej nowych tramwajów opuszczających warsztaty było malowanych w ten sposób, a to dlatego, że za malowidło na wagonie płacą sponsorzy. Przewoźnik nie musi więc wykładać z własnej kieszeni pieniędzy na lakierowanie modernizowanych składów, co kosztuje ok 10 tys. zł.

Autorami malowidła są Rafał Kębłowski oraz Marcin Bariasz. To już 7 tramwaj w Łodzi, który wyszedł spod ich pędzla. Niestety cztery z nich zostały już zezłomowane, bo należały do likwidowanych przewoźników podmiejskich.

Oprócz barw wagon różni się od pozostałych fotelami. Wreszcie zrezygnowano z materiałowych poszyć, które szybko się brudziły i wchłaniały wilgoć. Nowe, plastikowe fotele są łatwe w utrzymaniu i szybko można je wyczyścić nawet jeśli zostaną zabrudzone smarem czy błotem. Dodatkowo w pojeździe wyznaczono miejsce na rower, a kabina motorniczego jest klimatyzowana.

ZOBACZ FILM - Kobiecy tramwaj i nie brudzące fotele. Zmodernizowany skład

Wideo

Komentarze 12

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

p
pr

no to co, będą ludzie siedzieć na plastiku... poszycie jakieś mogliby dać na siedzenia. A " Paniczowi" chciałbym oznajmić, że nie tylko kibice ŁKS-u dewastują tramwaje a po prostu patologiczni ludzie, którzy nie potrafią uszanować dobra publicznego. Takimi osobami też są i kibice widzewa.

A
Art

Do tych co mają jakieś ale do klimy w kabinie: Pasażerowie wsiadają na krótki okres czasu, a ja muszę tam siedzieć nawet 10 h dziennie. Po drugie w tych wozach są duże okna uchylne, także tragedii nie będzie. Ale cóż to jest Łódź. Miasto, które ma NAJGORSZYCH pasażerów w całym kraju. Takiego rozbestwienia jak u nas to niema nigdzie

a
adsenior

do Kamila
do Kamila

30.10.12, 19:16 RZUCA, na Boga - Polszczyzna taka piękna, ale jak się czyta "żuca" to aż odrzuca!

d
do Kamila

a nie sądzisz że MPK nie jest do tego tramwajem się jedzie a nie karmi albo przewija w taramwajach jest zakaz sporzywania posiłków zresztą jak sobie wyobrażasz przewijak w tramwaju jak tramwaj jak jedzie to nim żuca na wszystkie stony chcesz żeby ci dziecko latało po całym tramwaju...?!

d
do z 18:42

pseudo artystą to ty jesteś ty bys takich murali nie narysował nawet bo jeste sbeztalenciem

d
do Panicz

to nie sraj w ttamwajach żydzewiaku!!!!!!!!!

P
Panicz

Przez żuli z ŁKSu nie można nawet zrobić tapicerki. Usiądzie taki i całe krzesło upaprane gów'nem...

K
Kamila

Skoro to kobiecy tramwaj, to czy będzie miejsce dla karmiącej matki i przewijak?

....

ludzie maja sie kisic a motornicyz bedyie se yadowolonz

e
ehh

No chlopaki maja talent.Ale dla cyego wagonz nie sa cae klimatzyowane tylko motorniczy w kabini?

k
kanar

Tak motorniczy ma klime a my gapy

a
a

u motorowego klima , a w wagonie barek z kawą . o i to jest wypas

Dodaj ogłoszenie