Klub Sportowy Ultra Team zorganizował nocny maraton w Łodzi. Zobaczcie zdjęcia

Zwycięzcy biegu. Więcej na kolejnych zdjęciach
Niecodzienną imprezę rekreacyjną z okazji trzeciej rocznicy działalności, zorganizował Klub Sportowy Ultra Team w Łodzi.

Był to III Nocny Maraton rozgrywany w warunkach ograniczonej widoczności, na leśnych drogach Lasu Łagiewnickiego.
Na starcie biegu stanęło 134 zawodniczek i zawodników, którzy oprócz ciemności, przy temperaturze -2 stopni C musieli zmagać się z oświetlaną latarkami (tzw. czołówkami) wymagającą trasą, z resztkami śniegu i lodu oraz błota.

W tak trudnych warunkach, na uwagę zasługuje czas 3.20,19, jaki w maratonie (42,2 km) uzyskał jego zwycięzca Piotr Kmieciak, reprezentujący grupę Droga do Ultra. Drugi na mecie z czasem 3.26,33 zameldował się Mirosław Nowak, a trzeci z rezultatem 3,43,38 był Krzysztof Haręźlak - obaj z klubu Ultra Team.

Wśród kobiet triumfowała Marzena Gołędzianowska z Akademii biegacza.pl, która dystans przebiegła w czasie 4.46,08. Drugie miejsce zajęła Jolanta Witczak (5.10,05), a trzecie Jolanta Karolak (5.14,09). Bieg maratoński ukończyło 31 osób.

W półmaratonie (21,1 km) pobiegło 103 uczestników. Zwyciężył Kamil Ogłoza (1.27,34). Drugi był Adam Stangreciak - PlanBieganie (1.27,40), a trzecie miejsce na podium zdobył Marcin Reszke z Szakali Bałut (1.28,05).
Czołówka kobiet: 1. Sylwia Florczak - Szakale Bałut (1.54,18 godz.), 2. Aneta Goździk-Zaręba - Łódź Kocha Sport (1.58,49 godz.), 3. Agnieszka Kowalska - Grodzisk Mazowiecki ( 2.03,25 godz.).