Klęska siatkarek ŁKS Commercecon w Bielsku-Białej

W pierwszym sobotnim meczu 14. kolejki ekstraklasy siatkarek drużyna BKS BOSTIK Bielsko-Biała na własnym parkiecie łatwo rozprawiła się z ŁKS Commercecon. Łodzianki przegrały 0:3!

To prawdziwe upokorzenie mistrzyń Polski. Łodzianki w żadnym secie nie zdołały nawiązać walki.
Szlagierowo zapowiadające się starcie nie przyniosło spodziewanych emocji. Ełkaesianki były jedynie tłem dla bielszczanek. Ten wynik sprawił, że ŁKS stracił trzecie miejsce w w tabeli na rzecz drużyny BKS. Bielszczanki mają na koncie 31 punktów i jeden więcej od łodzianek.

W pierwszej rundzie tego sezonu bielszczanki wygrały w Łodzi bez straty seta. Warto dodać, że aż siedem na osiem ostatnich konfrontacji między tymi drużynami kończyło się właśnie w takim wynikiem.

MVP: Ketru Laak

BKS BOSTIK Bielsko-Biała - ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:21, 25:19, 25:15)

BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała: Paulina Majkowska, Julia Nowicka, Regiane Bidias, Joanna Pacak, Kertu Laak, Paulina Damaske – Julia Mazur (libero).

ŁKS Commercecon Łódź: Aleksandra Gryka, Roberta Ratzke, Julia Piasecka, Kamila Witkowska, Valentina Diou, Amanda Campos - Paulina Maj-Erwardt (libero) - Aleksandra Dudek, Sonia Stefanik, Paulina Zaborowska, Kinga Drabek.