MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Klęska koszykarzy ŁKS

Przy piłce Krzysztof Sulima
Przy piłce Krzysztof Sulima Paweł Łacheta
Ostatni mecz w tym roku przed własną publicznością nie udał się koszykarzom ŁKS, którzy w ligowym pojedynku przegrali z Polpharmą Starogard Gdański

Po pierwszej połowie wszystko było już jasne. Rywale prowadzili różnicą 22 punktów i losy mecze drużyn zajmujących miejsce w ogonie tabeli, były rozstrzygnięte. Łodzianie trafili 10 z 19 rzutów za dwa punkty i jeden z sześciu za trzy. Koszykarze Polpharmy odpowiednio 15 z 20 i 4 z 10. Nic dziwnego, że wyraźnie prowadzili 42:25. Na początku trzeciej kwarty było jeszcze gorzej. Różnica wzrosła do 31 punktów.
Wydawało sią, że dojdzie do klęski. Na szczęście dobrą zmianę dał Paweł Malesa, który trafił cztery z siedmiu rzutów za trzy punkty i gra się wyrównała. Goście jednak kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, szybko odzyskali inicjatywę i odnieśli miażdżące zwycięstwo.
ŁKS - Polpharma 53:86
(12:18, 13:29, 14:16, 14:23)
ŁKS: Malesa 14, Dłuski 10, Trepka 7, Bartoszewicz 6, Krajewski 5, Salamonik i Sulima po 4, Kalinowski 3
Najwięcej dla Polpharmy: Hicks 17, Weeden 15, Simmons 11