MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Klasy sportowe w Łodzi. Radni wspierają uczniów i rodziców

Jan Hofman
Władze Łodzi poinformowały niedawno, że nie będzie naboru do klas sportowych w łódzkich. Urzędnicy łódzkiego magistratu przekonują, że rekrutacja jest zawieszona ze względu na epidemię koronawirusa. Taką postawą magistratu zbulwersowani są rodzice uzdolnionych sportowo uczniów.

Rodzice nie chcą dać wiary argumentom urzędników, że decyzja o rezygnacji z klas sportowych, podyktowana jest troską o zdrowie dzieci, czyli brakiem możliwości przeprowadzenia testów sprawnościowych bez narażania zdrowia uczniów. Z tego powodu odwołano zapisy do klas sportowych w sześciu w szkołach podstawowych i pięciu w liceach ogólnokształcących.
Opiekunowie skłaniają się raczej ku opinii, że chodzi o oszczędności w miejskim budżecie.

Już półtora tysiąca rodziców namawia prezydent Łodzi do zmiany decyzji.

Po stronie dzieci i ich opiekunów staje łódzki radny, Tomasz Anielak, który złożył interpelację w tej sprawie.
- To bardzo źle, że prezydent Miasta wydaje decyzję bez konsultacji nie tylko ze środowiskiem, którego problem dotyczy, ale również Komisją Sportu Rady Miejskiej - mówi. - Nawet, jeśli przedmiotowa komisja nie obradowała z uwagi na pandemię, spotykaliśmy się ostatnio trzykrotnie na sesji Rady Miejskiej. W wyniku apelów rodziców i nauczycieli zajmujących się klasami sportowymi napisałem interpelację w tej sprawie mając ciągle nadzieję na zmianę decyzji pani prezydent. Stworzenie "luki" rocznikowej w klasach sportowych w naszym mieście doprowadzi do nieodwracalnych zmian a podejmowanie jednoosobowo decyzji w tak ważnej sprawie świadczy o braku szacunku dla wszystkich zainteresowanych.
Ponadto, gdy emocjonujemy się wynikami sportowymi na rangach mistrzowskich nie tylko w Polsce, takich łódzkich sportowców jak Aleksandra Urbańczyk, Filip Wypych czy Justyna Saganiak, to jest to wynikiem systemu szkolenia opartym właśnie na klasach sportowych.

Do walki o ważną sprawę dla młodzieży i jej rodziców stanął również Robert Pawlak, inny radny Rady Miejskiej w Łodzi. Napisał do „EI”: „Sportowy rozwój najmłodszych mieszkańców Łodzi jest ważny dla ich rozwoju i szansą dla miasta na pozyskanie silnej reprezentacji w różnych kategoriach sportowych na arenie krajowej i światowej. Po licznych sygnałach od zaniepokojonych rodziców i dyrektorów szkół które dotychczas prowadziły klasy o profilu sportowym dotyczących braku rekrutacji do tych klas w nadchodzącym roku szkolnym, wczoraj złożyłem w tej sprawie interpelację.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany