Kieszonkowy plac zabaw powstał przy ul. Legionów. Będą kolejne

Tekst i fot. (kz) Ą
Plac zabaw został zbudowany na pustej działce między starymi, zaniedbanymi kamienicami, w miejscu, gdzie kiedyś stały budki warzywne.
Plac zabaw został zbudowany na pustej działce między starymi, zaniedbanymi kamienicami, w miejscu, gdzie kiedyś stały budki warzywne. (kz)
W Łodzi będą powstawać tzw. kieszonkowe place zabaw, zlokalizowane na pustych działkach między kamienicami, czyli w swoistych kieszeniach ulic. Dzisiaj zaprezentowano pierwszy, przy ul. Legionów 39.

– Takie plomby z zielenią i urządzeniami do zabaw dla dzieci powstaną w przyszłym roku w kolejnych miejscach – zapowiedziała Anita Waack-Zając z Wydziału Gospodarki Komunalnej UMŁ. – Na starym Polesiu m.in. przy ul. Legionów 65, przy ul. Więckowskiego i przy ul. Strzelców Kaniowskich.

Teren przy ul. Legionów 39 przez wiele lat był zastawiony nieciekawymi handlowymi budkami. Gdy dwa lata temu je zlikwidowano, stał się azylem dla amatorów tanich trunków i toaletą dla psów. Teraz, aby po zagospodarowaniu nie został szybko zdewastowany, zamontowano lampy, które będą go oświetlać przez całą noc. A część przeznaczona do zabaw dla dzieci ogrodzono, zatem psy nie zanieczyszczą piasku.

Plac zabaw i skwerek stworzono kosztem prawie 400 tysięcy złotych.
– Inicjatorami przedsięwzięcia byli sami mieszkańcy, którzy taki projekt zgłosili do Budżetu Obywatelskiego – poinformował Adam Pąsiek z Biura do spraw Partycypacji Społecznej UMŁ.

CZYNNE SKLEPY W WIGILIĘ I ŚWIĘTA 2015. DO KTÓREJ SĄ OTWARTE MARKETY?

[ZOBACZ TEZ FILM Zakopali żywcem przedsiębiorcę, aby przejąć jego majątek (autorTVN24/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEZ FILM Zakopali żywcem przedsiębiorcę, aby przejąć jego majątek (autorTVN24/x-news)