Kierowcy mijali leżącego mężczyznę i wzywające pomocy...

  Kierowcy mijali leżącego mężczyznę i wzywające pomocy nastolatki. Dziewczynki same ruszyły na pomoc

  Zdjęcie autora materiału

  Express Ilustrowany

  Kierowcy mijali leżącego mężczyznę i wzywające pomocy nastolatki. Dziewczynki same ruszyły na pomoc
  1/2
  przejdź do galerii

  ©policja

  Bohaterską postawą wykazały się nastolatki - dwie w wieku 13 lat i jedna czternastolatka, które szły nieoświetlonym poboczem drogi w Rawie Mazowieckiej. Po godz. 19 zauważyły starszego mężczyznę, który nagle upadł i rozbił sobie głowę o krawężnik.
  Dziewczynki natychmiast ruszyły na pomoc. Kiedy zobaczyły, że poszkodowany jest nieprzytomny, nie reaguje na ich słowa i ma ranę na głowie, próbowały zatrzymywać samochody, aby pomógł im ktoś dorosły. Niestety, kierowcy zwalniali, ale gdy widzieli leżącego mężczyznę, wręcz przyspieszali. Nastolatki wezwały pogotowie.

  W końcu jadąca jednym z aut para postanowiła im pomóc. Poszkodowanego ułożyli w pozycji bocznej ustalonej i próbowali uspokoić zdenerwowane nastolatki. Wszyscy czekali na przyjazd karetki. Kiedy przyjechało pogotowie, zabrało starszego pana do szpitala. Przybyli na miejsce policjanci rozmawiali z dziewczynkami, dziękując im za pomoc. Nastolatki wyznały, że bały się, bo wiedziały, że są na nieoświetlonym odcinku drogi, ale nie mogły nie zareagować.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo