KIEDY ZMIANA CZASU? ZMIANA CZASU 2016 NA LETNI TUŻ TUŻ. CZAS ZMIENIĆ CZAS I PRZESTAWIĆ ZEGARKI

TJ
ZMIENIAMY CZAS NA LETNI KIEDY ZMIANA CZASU KIEDY PRZESTAWIĆ ZEGARKI KIEDY PRZESTAWIAMY ZEGARKI ZMIANA CZASU 2016, KIEDY ZMIANA CZASU NA LETNI KIEDY PRZESTAWIAMY ZEGARKI
KIEDY ZMIENIĆ CZAS NA LETNI? JUŻ CZAS PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZMIANY CZASU. ZEGARKI PRZESTAWIAMY DOKŁADNIE Z SOBOTY NA NIEDZIELĘ, CZYLI Z 26 MARCA (SOBOTA) NA 27 MARCA (NIEDZIELA). JAK PRZESTAWIAMY ZEGARKI PRZY ZMIANIE CZASU? BARDZO PROSTO. OTÓŻ WSKAZÓWKĘ PRZESUWAMY DO PRZODU O GODZINĘ Z GODZINY DRUGIEJ W NOCY NA GODZINĘ TRZECIĄ W NOCY. Robimy tak, ponieważ zmieniamy czas z zimowego na letni. To oczywiście oznacza krótszy sen. Ale należy pamiętać, że za kilka miesięcy znów nastąpi ZMIANA CZASU - tym razem przestawimy zegarki do tyłu i wtedy pośpimy nieco dłużej.

Jak to zwykle bywa, są osoby zadowolone z tego, że zmienia się czas i są osoby, którym się to nie podoba. Do której grupy należycie?

Zmiana czasu z zimowego na letni 2016

Oczywiście termin zmiany czasu i fakt, że dzieje się to właśnie w nocy z soboty na niedzielę nie są przypadkowe. Jest to po prostu najmniej uciążliwe. Trudno wyobrazić sobie sytuację, by ZMIENIAĆ CZAS I PRZESTAWIAĆ ZEGARKI np. w środę o godzinie 13. W takich okolicznościach raczej trudno byłoby zapanować choćby nad komunikacją miejską. Dlatego wybór dni i pora zostały przypisane do nocy z soboty na niedzielę.
Zmiana czasu na letni 2016

KIEDY PRZESTAWIAMY ZEGARKI 2016, KIEDY ZMIANA CZASU 2016

W Polsce zmieniamy czas nieprzerwanie od drugiej połowy lat 70 (dokładnie od 1977 roku). Generalnie ma to służyć lepszemu, bardziej efektywnemu wykorzystaniu światła słonecznego. Gdy przestawimy zegarki i przesuniemy wskazówki do przodu o godzinę, więcej czasu będziemy aktywni w momencie, gdy będzie operować światło słoneczne.

Zwolennicy ZMIANY CZASU przekonują, że dzięki niemu oszczędzamy energię. Zdecydowana większość osób wstaje po godzinie 6, czyli wtedy, gdy jest już widno. Nie trzeba zatem zapalać światła. Czy jednak tak jest w rzeczywistości. Póki co nie ma oficjalnych badań, które by potwierdziły tę tezę.

Mówi się też o tym, że zmiana czasu, wprowadzenie czasu letniego wpływa na bezpieczeństwo na drogach. Kierowcy jeżdżą bowiem w czasie, kiedy jest widno.

Czas letni wprowadzany jest w Polsce decyzją Prezesa Rady Ministrów - premiera. Polska znajduje się w grupie 70 Państw, które stosują zmianę czasu. W Europie są trzy kraje, które tego nie wprowadziły. Są to Białoruś, Islandia i Rosja.

A jak Państwo reagujecie na zmianę czasu? Zapytaliśmy Was w ulicznej sondzie.

Wierzycie w to?

Opublikowany przez Zmiana Czasu - śpimy o godzinę dłużej na 9 wrzesień 2012

- Ja akurat nie lubię zmiany czasu na letni bo pracuję w weekendy i oznacz to dla mnie przede wszystkim tyle, że śpię krócej - mówi Sebastian Siekierski, student z Łodzi. - Co innego, gdy zmieniamy czas na zimowy. Tu jestem bardziej optymistyczny, ponieważ śpimy dłużej. Niby godzina, ale, przynajmniej jak dla mnie, jedna godzina snu więcej, to bardzo wiele znaczy.

- Bardzo czekam na ZMIANĘ CZASU NA LETNI, dlatego, że jestem zapalonym działkowcem - mówi Andrzej Bartosik, emeryt z Teofilowa. - Już raniutko będę gotowy, by krzątać się pomiędzy grządkami, grabić, przygotowywać się do sezonu. Zmiana czasu i przesunięcie wskazówek zegara odbieram więc bardzo pozytywnie.

- KIEDY ZMIENIĆ CZAS NA LETNI i kiedy przestawić zegarki to jest problem, który mam zawsze - śmieje się Agnieszka, studentka z Łodzi. - Niby wszystko wiadomo, że czas letni wprowadzamy zawsze w ostatnią niedzielę marca, ale tradycyjnie o tym zapominam. Na szczęście na tyle głośno się o tym mówi, w prasie w radiu i w telewizji, że nie ma takiej możliwości, bym to przegapiła. Do pracy będę więc chodziła punktualnie, bo już sobie wbiłam do głowy: ZMIANA CZASU NA LETNI W NAJBLIŻSZY WEEKEND Z SOBOTY NA NIEDZIELĘ.

ZMIANA CZASU NA LETNI 2016 W NOC Z SOBOTY NA NIEDZIELĘ, PAMIĘTAJCIE!!!

Otwarcie Lidla w Łodzi

Zmiana czasu już w najbliższy weekend...

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie