Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kiedy powrót do szkół? Do kiedy szkoły zamknięte? Czy dzieci wrócą do szkół przed wakacjami? Do kiedy lekcje online 20.05.20

Lila Sayed
Lila Sayed
Do kiedy zamknięte szkoły? TERMINY MATUR 2020 i egzaminów 8 klas. Kiedy dzieci wracają do szkoły? Nauka zdalna po wakacjach? 5.05.20
Do kiedy zamknięte szkoły? TERMINY MATUR 2020 i egzaminów 8 klas. Kiedy dzieci wracają do szkoły? Nauka zdalna po wakacjach? 5.05.20 Polska Press
Kiedy powrót do szkół? Do kiedy szkoły zamknięte? Czy dzieci wrócą do szkół przed wakacjami? Do kiedy lekcje online 20.05.20 Minister nie wyklucza nauki zdalnej od 1 września. Kiedy powrót do szkoły? - takie pytania od początku wybuchu epidemii rodzą się w głowach uczniów, rodziców i nauczycieli w całej Polsce. Prowadzenie e-lekcji daje się mocno we znaki zarówno uczniom jak i pedagogom. Nie wszystkie dzieci mają w domach do dyspozycji własne komputery, a nauczycielom brak doświadczenia w prowadzeniu nauki on-line. Rodzice skarżą się, że taka nauka niewiele daje.

W Czechach powoli życie wraca do normy, a dzieci do szkół. Brytyjski rząd zapowiedział powrót do szkół 1 czerwca. A jak sytuacja wygląda w Polsce?

Kiedy uczniowie wrócą do szkół

Na piątkowej konferencji minister przekazał informację, do kiedy będa zamknięte szkoły oraz podał termny matur i egzaminów 8 klas.

Szkoły zamknięte do 24 maja!
Ograniczenie w funkcjonowaniu oświaty do 24 maja - obecne warunki nie pozwalają byśmy odwiesili obecne ograniczenia - powiedział w piątek o godzinie 12 minister edukacji. Zatem szkoły będą zamknięte przez kolejny miesiąc.

Wiadomo też, że MATURY rozpoczną się od 8 czerwca i potrwają do 29 czerwca. Maturzyści zwolnieni będą z egzaminów ustnych.

Kiedy uczniowie wrócą do szkół

Egzamin ósmoklasisty od 16 czerwca!

Dariusz Piontkowski ogłosił, że szkoły, żłobki, przedszkola zostaną zamknięte do 24 maja. Ma się to tyczyć również placówek szkolnictwa wyższego. Minister edukacji zabrał również głos ws. matur 2020. Egzaminy mają być od 8 czerwca, z kolei od 16 czerwca rusza egzamin ósmoklasisty.

- Termin rozpoczęcia roku akademickiego nie wydaje się zagrożony - dodał Wojciech Murdzek, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

O tym, co dalej z uczniami premier Mateusz Morawiecki wraz z szefem MEN poinformują w piątek, 24 kwietnia. Już w środę jednak Dariusz Piontkowski zapytany o przyszły rok szkolny, przyznał iż jeden ze scenariuszy przewiduje kontynuowanie zdalnego nauczania po 1 września. Czy rzeczywiście tak będzie?

Kiedy uczniowie wrócą do szkół

A co z maturami? Wedle wczesniejszych zapowiedzi mają one odbyć się najwcześniej w czerwcu.

Kiedy do szkoły. Apel nauczycieli do ministra

Do Dariusza Piontkowskiego, ministra edukacji, nauczyciele zaapelowali w mediach społecznościowych. Związek Nauczycielstwa Polskiego opublikował specjalny wpis.

Kiedy uczniowie wrócą do szkół

Kiedy powrót do szkoły - odpowiada wicepremier

Wicepremier Jadwiga Emilewicz na ostatniej konferencji zabrała w tej sprawie głos.

-Szkoły w pełnym rytmie nauki najprawdopodobniej w tym roku nie wrócą do swojej działalności - przyznała wicepremier.

Kiedy dzieci wrócą do szkoły 2020?

Premier Morawiecki szkoły zamknął jako pierwsze w połowie marca. Na kolejnych konferencjach rząd wydłużał w czasie powrót dzieci do szkoły. Na ostatniej konferencji ogłoszono, że szkoły (uczenie wyższe, przedszkola i żłobki) będą zamknięte do 26 kwietnia. Oznacza to, że uczniowie wrócą do szkół - o ile się nic nie zmieni - w poniedziałek 27 kwietnia 2020. Czy jednak tak się tanie?

Do kiedy będą zamknięte szkoły?

Na konferencji prasowej premiera i ministra zdrowia z 9 kwietnia ogłoszono, że egzaminy ósmych klas oraz matury zostaną przesunięte w czasie. Nie wiadomo, kiedy będzie można - w warunkach bezpiecznych przeprowadzić testy - termin zostanie ogłoszony na trzy tygodnie wczesniej, najwcześniej w czerwcu. Niewykluczone, że uczniowie ósmych klas i maturzyści będa pisac egzaminy w wakacje. A co z uczniami pozostałych klas? Czy uczniowie wrócą do szkół na koniec kwietnia?

Kiedy uczniowie wrócą do szkół

- Możliwa jest zdalna klasyfikacja do następnej klasy i przekazanie skanów świadectw -przyznał minister edukacji Dariusz Piontkowski. Czy to oznacza, że do wakacji dzieci nie wróca do szkół?

Czy dzieci wrócą do szkoły przed wakacjam 2020i?

Wiele wskazuje na to, że 27 kwietnia dzieci nie wróca do szkół.

- Reagujemy na to, co się dzieje - tłumaczył szef MEN w wywiadzie w TVP Info. Przyznał także, że nie można stwierdzić na 100 proc., że uczniowie wrócą do szkół 27 kwietnia. Taka decyzja będzie podjęta po konsultacjach między innymi z ministerstwem zdrowia. Kiedy będzie to wiadomo na 100 procent? Między 19. a 25. kwietnia będzie informacja o kolejnych decyzjach. - Jeżeli będzie to konieczne, będziemy przedłużali zamknięcie szkół - dodał.

Kiedy uczniowie wrócą do szkół

od 7 lat
Wideo

Nasze Miasto - Restauracja Muzealna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany