Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 04godz.
  • 16min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Kiedy nabór do przedszkoli i szkół podstawowych w Łodzi? Miasto zmienia terminy

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Dopiero 4 maja a nie, jak wcześniej planowano, 1 kwietnia w tym roku rozpocznie się rekrutacja do miejskich przedszkoli oraz do klas pierwszych szkół podstawowych.

Termin został przesunięty z powodu pandemii koronawirusa, która sprawiła, że placówki są w tej chwili zamknięte decyzją ministra edukacji do połowy kwietnia.

Rekrutacja do przedszkoli – w formie elektronicznej – planowana jest od 4 maja i potrwa do 15 maja, natomiast nabór do szkół podstawowych – również elektroniczny – będzie trwał dłużej, bo do 29 maja.

- Jeśli okaże się, że zawieszenie działania przedszkoli i szkół będzie przedłużone, dokumenty będzie można przekazywać elektronicznie – zapewnia Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi, odpowiedzialna za oświatę. – Natomiast później, gdy placówki zostaną już otwarte, rodzice dostarczą dokumenty papierowe.

Pozostałe zasady pozostają bez zmian pod warunkiem, że MEN nie wydłuży zawieszenia zajęć dydaktycznych w przedszkolach i szkołach. Wszelkich informacji na temat rekrutacji należy szukać na stronie www.uml.lodz.pl w zakładce edukacja. Znajdzie się tam dokładny harmonogram.

Jeżeli chodzi o termin rekrutacji do szkół ponadpodstawowych - ustala go Łódzki Kurator Oświaty. Jak dotąd nie ma informacji o zmianach.

Nowa bakteria nad Bałtykiem

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie