Kazimierz Moskal: Pierwsze minuty mogą wywrócić wszystko do góry nogami

Piłkarze ŁKS w dziesiątej kolejce ekstraklasy podejmą w sobotę Cracovię. Oto co przed meczem powiedział szkoleniowiec łódzkiej drużyny.

Kazimierz Moskal, trener piłkarzy ŁKS: Wydaje się, że Cracovia jest w podobnej sytuacji jak my. Niezbyt jakaś dobra seria w lidze i mecz pucharowy, którego przebieg też był podobny do naszego. Wydawało się, że mecz już jakby pod kontrolą, prowadzili 4:1 i nerwowa końcówka, skończyło się 4:3, my 3:2, więc tutaj ten przebieg podobny.

Cracovia jest bardzo niewygodnym rywalem, kiedy broni. Wiemy o tym, że grają piątką obrońców kiedy są w fazie defensywnej, na pewno nie jest to łatwe. Pewnie rzeczywiście, gdyby grali odważniej byłoby trochę więcej miejsca. Nie wiem jak ten mecz będzie przebiegał. Musimy być gotowi na to, że ta ich obrona będzie bardzo skonsolidowana.
Na mecz Cracovii z Pogonią, 1:5, patrzę trochę inaczej. Szybko stracili dwie bramki, grając u siebie i nie mieli nic do stracenia. Musieli podjąć większe ryzyko.

C

hcemy w tym spotkaniu wywalczyć punkty. Bardzo solidnie analizowaliśmy Cracovię, ale czasami tak to bywa, że ten mecz, początek spotkania, pierwsze minuty mogą wywrócić wszystko do góry nogami. Pamiętam kiedyś taką opowieść byłego starszego trenera, który mówił, że cały tydzień przygotowywał się do tego żeby grać w defensywie, czekać na kontratak, a w drugiej minucie stracił bramkę i co teraz? Cały tydzień poszedł na marne. Także to są takie rzeczy, że trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność.