Kazimierz Moskal: Nie zamierzamy robić tragedii z tej porażki

(bart)
od 16 lat
Piłkarze ŁKS rozegrali całkiem dobry mecz, ale ostatecznie ulegli w Łodzi Lechowi Poznań 1:2. Szkoleniowiec gospodarzy Kazimierz Moskal nie krył więc pewnego niedosytu.

Kazimierz Moskal (trener ŁKS): - Gratuluję zespołowi gości wygranej. Moim zdaniem, o porażce zadecydowała słaba, w naszym wykonaniu, pierwsza połowa. Nie zapominajmy jedna, że jesteśmy beniaminkiem, Mamy w sobie pokorę i czasami taką porażkę trzeba ,,przyjąć". Będziemy chcieli wyciągnąć wnioski, szczególnie z tej pierwszej części. Walcząc przeciwko tak doświadczonym zespołom, zawodnikom, tak zaczyna się strata bramek i nad tym musimy również popracować. Myślę, że nikt z nas nie jest teraz szczęśliwy, ale też nie zamierzamy robić tragedii z tej porażki. Od jutra myślimy już więc o kolejnym meczu.

Dariusz Żuraw (trener Lecha): - Z perspektywy ławki dzisiejsze spotkanie wyglądało dobrze. Obydwa zespoły do końca grały o zwycięstwo. ŁKS mocno przycisnął w drugiej połowie i może nie stwarzał jakichś klarownych sytuacji, ale operował piłką. My cofnęliśmy się za nisko. Szybko otworzyliśmy wynik, po trafeniu Joao Amarala, potem doprowadziliśmy do wyrównania, ale potrafiliśmy w krótkim czasie odpowiedzieć i objąć ponownie prowadzenie. Pod koniec tej części gry mieliśmy jeszcze swoje okazje. Tak naprawdę w pierwszej połowie powinniśmy zamknąć ten mecz i pewnie wyglądałoby to inaczej w drugiej części gry. Zaraz po zmianie stron mieliśmy klarowne sytuacje, ale nie wykorzystaliśmy ich. Ostatnie pół godziny było dla gospodarzy, którzy mieli dobre okazje do wyrównania. Tak czasami jest, że rywal prezentuje się dobrze i trzeba z tyłu popracować, aby dobry wynik dowieźć do końca.