MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kazimierz Moskal: Nawet po wygranych meczach nie możemy myśleć, że jesteśmy mistrzami świata

Kazimierz Moskal może odetchnąć z ulgą
Kazimierz Moskal może odetchnąć z ulgą krzysztof szymczak
W meczu piłkarskiej pierwszej ligi ŁKS wygrał w Łodzi z Górnikiem Łęczna 3:2. Oto, co po tym spotkaniu powiedzieli szkoleniowcy obu zespołów.

Kazimierz Moskal(trener ŁKS): - Można powiedzieć, że przepchnęliśmy ten mecz. Może nie było to widowisko takie jak z Ruchem, a gra też nie zawsze taka, jak chcieliśmy, ale cieszymy się ze zwycięstwa. Nie zawsze zdołamy zagrać na najwyższym poziomie i będą się nam zdarzały słabsze mecze, dlatego tym bardziej cieszę się, że dziś w takich okolicznościach udało się wygrać. Nawet po wygranych meczach nie możemy myśleć, że jesteśmy „mistrzami świata”. Pewne rzeczy nadal nam „uciekają” w trakcie gry, więc dużo pracy przed nami. Czułem, że graliśmy chwilami trochę za nerwowo i w pewnym momentach brakowało pewności siebie. Przyznam, że kiedy Pirulo podchodził do karnego, odwróciłem wzrok. To nie on był wyznaczony do strzelania jako pierwszy. Zawodnika, którego wytypowaliśmy, nie było już wtedy jednak na boisku. Zdecydował, że weźmie odpowiedzialność na siebie i właśnie w takich sytuacjach poznaje się charakter zawodnika. Chwała mu za tę bramkę, bo zdobył ją pod presją, w bardzo trudnym momencie.

Marcin Prasoł (trener Górnika): - W pierwszej połowie ŁKS nas zdominował. Mieliśmy swoje problemy i gospodarze prowadzili grę. Jednak w drugiej połowie meczu pewne rzeczy uporządkowaliśmy i doprowadziliśmy do remisu. Zostawialiśmy na murawie dużo zdrowia i zasłużyliśmy na ten jeden punkt.