„Każdy Dzień na Medal” – wsparcie dla młodych sportowców

Materiał informacyjny Procter and Gamble Polska

Sport to zdrowie, a dobre nawyki warto wyrabiać już od najmłodszych lat. Promowanie aktywnego stylu życia jest ważne zwłaszcza teraz, gdy dzieci i młodzież miały znacznie mniej ruchu z powodu zdalnego nauczania w czasie pandemii. Wsparcie dla młodych sportowców to także szansa, by najzdolniejsi mogli doskonalić umiejętności i w pełni wykorzystać talent. Program „Każdy Dzień na Medal” wspiera realizację projektów promujących sportowy styl życia wśród najmłodszych. Sprawdź, jak zagłosować na zgłoszone pomysły i w jaki sposób można dodatkowo wspomóc młodych adeptów sportu.

Zdrowy styl życia i hartowanie ducha

Sport to nie tylko doskonalenie techniki w danej dyscyplinie, tężyzna fizyczna i zdobywanie medali. Te aspekty uprawiania sportu są oczywiście bardzo ważne, ale w krzewieniu idei sportowego stylu życia wśród najmłodszych chodzi o coś więcej. Sport uczy zasad fair play i zdrowej rywalizacji, wytrwałości w realizacji wybranego celu, dyscypliny i siły woli. Zajęcia sportowe pozwalają też dzieciom spędzać czas razem, w gronie rówieśników, co jest niezwykle istotne po długim okresie izolacji i nauki zdalnej. Dzięki zajęciom sportowym najmłodsi mają szansę zdobywać cenne kompetencje społeczne, a rywalizacja, choć traktowana całkiem serio, odbywa się często w bardzo atrakcyjnej dla dzieci formie zabawy. I wreszcie, dzięki aktywności fizycznej młodzież ma okazję, by nieco wzmocnić siły nadwątlone przez długie godziny spędzane przed ekranem komputera czy ze smartfonem. Sport to doskonała alternatywa dla wirtualnego świata!

Infrastruktura sportowa, czyli jak odkrywać i doskonalić młode talenty

Aby młode talenty, początkujący sportowcy mogli się szkolić, potrzebna jest infrastruktura sportowa oraz odpowiedni sprzęt. Nie wszystkie placówki oświatowe mają wystarczające środki finansowe, by sprostać temu zadaniu. Oczywiście, grać w piłkę czy biegać można gdziekolwiek, ale jeśli zajęcia w szkole mają być wstępem do przyszłej sportowej kariery, infrastruktura z prawdziwego zdarzenia, sprzęt sportowy i możliwość współpracy z profesjonalnymi trenerami to znaczne udogodnienie i większa szansa na sukces. Dobre warunki do uprawiania sportu przekładają się również na atrakcyjność zajęć. Brak funduszy nie jest przeszkodą nie do pokonania – każda szkoła, która zgłosiła ciekawy pomysł na sportowe zajęcia, może liczyć na grant w ramach programu „Każdy Dzień na Medal”.

Inicjatywa „Każdy Dzień na Medal” – szansa dla szkół z całej Polski

Trwa drugi etap programu „Każdy Dzień na Medal”, w którym do 4 sierpnia 2022r. można głosować na projekty sportowe zgłoszone przez szkoły z danego województwa. Nagrodą w programie jest uzyskanie dofinansowania na realizację projektu. Partnerzy programu, Procter & Gamble, Polska Fundacja Olimpijska oraz sieć sklepów Biedronka, przekażą granty w wysokości do 60 000 PLN. Wygrywają pomysły, które zdobędą najwięcej głosów. Dwie szkoły z każdego województwa –

jedna z gmin wiejskich i wiejsko-miejskich oraz jedna z gmin miejskich – mają szansę na zwycięstwo. Grant otrzyma też jedna ze szkół pod patronatem olimpijczyków. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona 9 sierpnia 2022 r. Jak głosować? To proste. Wystarczy wejść na stronę https://www.everydayme.pl/dzien-na-medal-glosowanie i wybrać projekt, na który chcemy oddać swój głos.

Jak dodatkowo wspierać młodych sportowców?

Każda osoba kupująca produkty Procter&Gamble w sklepach Biedronki w czasie trwania kampanii przyczynia się do wsparcia aktywności sportowej wśród młodzieży, gdyż część funduszy ze sprzedaży zostanie przekazana Polskiej Fundacji Olimpijskiej. Akcja dotyczy produktów marek Always, Naturella, Oral-B, Blend-a-Med, Head&Shoulders, Pantene, Old Spice, Gillette, Ariel, Lenor, Vizir, Pampers, Discreet i Fairy. Dzięki zebranym środkom finansowym możliwe będzie wsparcie takich projektów jak renowacja szkolnych boisk, zakup sprzętu sportowego czy zorganizowanie zawodów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: „Każdy Dzień na Medal” – wsparcie dla młodych sportowców - Portal i.pl

Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany
Dodaj ogłoszenie