Katarzyna Kociołek - siatkarka UKS SMS -zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy

Wielki sukces dziewczyny z Kolumny i zawodniczki UKS SMS Łódź, Katarzyny Kociołek

Katarzyna Kociołek wraz z Kingą Wojtasik wywalczyła srebrny medal mistrzostw Europy
W finale Polki zmierzyły się z Łotyszkami Tiną Graudiną i Anastasiją Kravcenoką, z którymi w fazie grupowej przegrały 0:2.
Przez większą część pierwszego seta finału Polki grały koncertowo. Prowadziły 5:1, 11:6. Rywalki doprowadziły do stanu 18:18. Polki zdobyły dwa punkty. Miały dwie piłki setowie i niestety nie wykorzystały szansy. Rywalki wygrał 22:20.
W drugim secie długo trwała wyrównana walka punkt za punkt. Rywalki uzyskały trzy punkty przewagi 16:13. Polki wyrśwnały. Łotyszki prowadziły 19:17. Polki wyrównały. Ostatnie słowo należało do rywalek. wygrały 21:19 i zostały mistrzyniami Europy.
Polki zdobyły srebrny medal.
Cztery lata temu trzecie miejsce na mistrzostwach Europy udało się wywalczyć Wojtasik, występującej wówczas pod panieńskim nazwiskiem Kołosińska (tworzyła parę z Moniką Brzostek). Oprócz tego po brąz europejskiego czempionatu dwukrotnie sięgali panowie (w 2013 i 2016 roku dokonali tego Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek).
Srebro Kociołek i Wojtasik to największy europejski sukces polskiej siatkówki plażowej.