Katarina Lazović już oficjalnie została nową siatkarką mistrzyń Polski z Łodzi

(bart)Zaktualizowano 
Katarina Lazović została ełkaesianką
Katarina Lazović została ełkaesianką materiały łks commercecon
Wszystkie formalności zostały dopełnione i działacze siatkarek ŁKS Commercecon już oficjalnie mogą potwierdzić, że w sezonie 2019/2020 nową przyjmującą zespołu mistrza Polski będzie utalentowana Serbka Katarina Lazović.

Niespełna dwudziestoletnia Lazović, mimo młodego wieku, ma już na koncie wiele klubowych osiągnięć. Razem z Visurą Belgrad czterokrotnie zdobyła mistrzostwo Serbii, dwukrotnie Puchar Serbii i czterokrotnie Superpuchar kraju.

Przyjmująca jest również reprezentantką swojego kraju, z którym w kategorii juniorek zdobyła mistrzostwo (w 2014 roku) i wicemistrzostwo Europy (w 2016 roku). Z kolei w 2015 roku razem z reprezentacją kadetek wywalczyła wicemistrzostwo Starego Kontynentu. Podczas tego turnieju została wybrana najlepszą przyjmującą, zaś rok później tę samą nagrodę indywidualną odebrała w kategorii juniorskiej.

W przyjęciu Serbka wesprze w łódzkiej drużynie Aleksandrę Wójcik oraz Darię Szczyrbę.

W rozmowie z portalem zurnal.rs Lazović przyznała, że przed podjęciem decyzji konsultowała się m.in. z innymi serbskimi siatkarkami, które miały okazję występować na polskich parkietach.

– Wspierały mnie i jestem pewna, że dokonałam dobrego wyboru swojego pierwszego zagranicznego klubu. Wiem, że będą tam szczęśliwa i wszystko będzie dobrze. Z niecierpliwością czekam na nowe wyzwania – zapowiedziała.

– Wiemy, że kibice czekali na potwierdzenie tego transferu już od jakiegoś czasu. Musieliśmy jednak poczekać na komplet dokumentów. Teraz już oficjalnie witamy Katarinę w naszym zespole. Cieszymy się, że wybrała właśnie ŁKS Commercecon Łódź jako swój pierwszy zagraniczny klub. To zawodniczka z dużym potencjałem – powiedziała Katarzyna Sielicka, dyrektor ds. sportowych siatkarskiej sekcji, cytowana przez klubowy portal. – Wierzymy, że bardzo dobrze odnajdzie się w polskiej lidze, podobnie jak inne serbskie siatkarki, które miały lub mają okazję występować w Lidze Siatkówki Kobiet.

Nowa przyjmująca ŁKS dołączy do zespołu po zakończeniu obowiązków reprezentacyjnych, ale na nowe wyzwanie klubowe czeka z niecierpliwością.

– ŁKS ma świetnych kibiców, całe miasto jak i cały kraj żyje siatkówką. Klub będzie grał w tym sezonie w Lidze Mistrzyń, co jest kolejnym plusem. Mają chęć w tym sezonie obronić mistrzostwo kraju i zdobyć Puchar – zobaczymy, czy się uda.

W pierwszy weekend sierpnia Lazović razem z reprezentacją Serbii wywalczyła kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. W najbliższym czasie Serbki wezmą udział w mistrzostwach Europy. Będą rywalizować w grupie A. Ich rywalkami będą reprezentacje Francji, Bułgarii, Finlandii, Grecji i gospodyń turnieju grupowego, Turcji.

polecane: FLESZ: Nowe zasady spadków i awansów w ekstraklasie i 1.lidze

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 25

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-08-08T10:38:53 02:00, ŁKS Wielka rodzina:

W tym sezonie brąz max. Developres na mistrza.

Taaaa....już tą śpiewkę słyszałem rok temu.

K
Kibic
2019-08-08T07:22:05 02:00, Gość:

Nowy trener wydaje się całkiem sensowny. Będzie dobrze.

2019-08-08T09:27:38 02:00, Kibic:

Buhahaha???!!!! Solarewicz mając nawet największy budżet w lidze we Wrocławiu nic nie wygrał !!! A mieliśmy najlepszego trenera w lidze Maska to nasz pseudoprezio Hofman go zwolnił ...

2019-08-08T09:29:01 02:00, Kibic2:

Zgadzam się Solarewicz to Totalna pomyłka i do tego jeszcze Nagórka którego wyrzucili rok temu z Budowlanych...

Nagórka odszedł z Budowlanych sam, nikt go nie wyrzucił . Proponowano mu aby od nowego sezonu ponownie poprowadził Budowlane.

Ł
ŁKS Wielka rodzina

W tym sezonie brąz max. Developres na mistrza.

k
kasy mało
2019-08-08T07:22:05 02:00, Gość:

Nowy trener wydaje się całkiem sensowny. Będzie dobrze.

2019-08-08T09:27:38 02:00, Kibic:

Buhahaha???!!!! Solarewicz mając nawet największy budżet w lidze we Wrocławiu nic nie wygrał !!! A mieliśmy najlepszego trenera w lidze Maska to nasz pseudoprezio Hofman go zwolnił ...

2019-08-08T09:29:01 02:00, Kibic2:

Zgadzam się Solarewicz to Totalna pomyłka i do tego jeszcze Nagórka którego wyrzucili rok temu z Budowlanych...

wzięli tańszego proste .gdyby kasa była to by Masek został i Zuza a może nawet Bidias by się udało zatrzymać

K
Kibic2
2019-08-08T07:22:05 02:00, Gość:

Nowy trener wydaje się całkiem sensowny. Będzie dobrze.

2019-08-08T09:27:38 02:00, Kibic:

Buhahaha???!!!! Solarewicz mając nawet największy budżet w lidze we Wrocławiu nic nie wygrał !!! A mieliśmy najlepszego trenera w lidze Maska to nasz pseudoprezio Hofman go zwolnił ...

Zgadzam się Solarewicz to Totalna pomyłka i do tego jeszcze Nagórka którego wyrzucili rok temu z Budowlanych...

K
Kibic
2019-08-08T07:22:05 02:00, Gość:

Nowy trener wydaje się całkiem sensowny. Będzie dobrze.

Buhahaha???!!!! Solarewicz mając nawet największy budżet w lidze we Wrocławiu nic nie wygrał !!! A mieliśmy najlepszego trenera w lidze Maska to nasz pseudoprezio Hofman go zwolnił ...

500 plus

Tylko Grot Budowlani!!!

J
Ja

No i pięknie! Mam nadzieję, że znowu gramy o medal! TYLKO ŁKS!

G
Gość

Nowy trener wydaje się całkiem sensowny. Będzie dobrze.

M
Micu

Witamy w ŁKS!

Ł
Łodzianin
2019-08-07T14:39:43 02:00, kibic:

dla mnie wielka niewiadoma .jest bardzo młoda na początku swojej kariery i co najważniejsze nigdy nie grała poza Serbia i Belgradem i swoją liga nie licząc reprezentacji,ale to nie to samo co przeprowadza na dłuższy czas do innego kraju i zaklimatyzowanie się w danym klubie i mieście .żeby się nie okazała druga rozkapryszoną Stasiak .miała być gwiazda a prawie nic nie grała i już jej nie ma po niecałym pół roku .pamiętajmy że on ma być zastępstwem dla nie byle kogo tylko za najlepszą doświadczoną zawodniczkę Bidias która ciągnęła grę ŁKS

2019-08-07T16:03:07 02:00, Gość:

Jak przychodziła Bidias, to pisałeś, że no name, stara, wypalona i po co ona :) Teraz piszesz, że za młoda i niedoświadczona. Marcin, zajmij ty się tym swoim klubem w końcu :)

2019-08-07T16:17:05 02:00, Gość:

Haha, dokładnie :))) Zazdrośnicy, od 2 lat w cieniu ŁKSu.

2019-08-07T16:51:00 02:00, Gość:

jest super super super :) tak sie steruje baranami .a rzeczywistość po zdjeciu rózowych okularów jest taka : Maska wywalili a próbowali to tak wytłumaczyc że sam odszedł ,Nichol odeszła w polowie sezonu i powiedziała dlaczego na jej miejsce przychodzi prywatnie dziewczyna trenera Maska co rok w siatkówke nie grała teraz odchodzi Bidias gdzie wczesniej tak podobno za domem tęskniła i Brazylia a poszła do Włoch i odchodzi Efimienko teoretycznie do słabszego zespołu od 2 lat od ŁKS jakby tutaj nie mogła zostac przeciez tacy wspaniali kibice sa tyle razy to podkreslała ze łzami w oczach .ale wazne ze mówi o nas cała Europa ze sie cieszymy po przegranych meczach no nie dziwne troche to niespotykane zeby sie cieszyc z porazek

A przypomnij mi, co tam słychać w widzewskiej koszykówce, mistrzostwo już macie, czy jeszcze troszeczkę?

G
Gość
2019-08-07T14:39:43 02:00, kibic:

dla mnie wielka niewiadoma .jest bardzo młoda na początku swojej kariery i co najważniejsze nigdy nie grała poza Serbia i Belgradem i swoją liga nie licząc reprezentacji,ale to nie to samo co przeprowadza na dłuższy czas do innego kraju i zaklimatyzowanie się w danym klubie i mieście .żeby się nie okazała druga rozkapryszoną Stasiak .miała być gwiazda a prawie nic nie grała i już jej nie ma po niecałym pół roku .pamiętajmy że on ma być zastępstwem dla nie byle kogo tylko za najlepszą doświadczoną zawodniczkę Bidias która ciągnęła grę ŁKS

2019-08-07T16:03:07 02:00, Gość:

Jak przychodziła Bidias, to pisałeś, że no name, stara, wypalona i po co ona :) Teraz piszesz, że za młoda i niedoświadczona. Marcin, zajmij ty się tym swoim klubem w końcu :)

2019-08-07T16:17:05 02:00, Gość:

Haha, dokładnie :))) Zazdrośnicy, od 2 lat w cieniu ŁKSu.

2019-08-07T16:51:00 02:00, Gość:

jest super super super :) tak sie steruje baranami .a rzeczywistość po zdjeciu rózowych okularów jest taka : Maska wywalili a próbowali to tak wytłumaczyc że sam odszedł ,Nichol odeszła w polowie sezonu i powiedziała dlaczego na jej miejsce przychodzi prywatnie dziewczyna trenera Maska co rok w siatkówke nie grała teraz odchodzi Bidias gdzie wczesniej tak podobno za domem tęskniła i Brazylia a poszła do Włoch i odchodzi Efimienko teoretycznie do słabszego zespołu od 2 lat od ŁKS jakby tutaj nie mogła zostac przeciez tacy wspaniali kibice sa tyle razy to podkreslała ze łzami w oczach .ale wazne ze mówi o nas cała Europa ze sie cieszymy po przegranych meczach no nie dziwne troche to niespotykane zeby sie cieszyc z porazek

Ty frajerze! Zesrałeś się!!!

Kto jest mistrzem Polski? ŁKS!!!

A ty pajacu możesz tylko żale wylewać 😂

G
Gość
2019-08-07T17:15:09 02:00, olo:

jeszcze się sezon je zaczął a tu jak zwykle sami fachowcy i znawcy :) w sporcie liczy się efekt końcowy !!!! A efekt końcowy jest taki że ŁKS jest mistrzem Polski i to się liczy a nie kto tam odszedł kto przyszedł komu płacili komu nie kto z kim się spotykał prywatnie itp będzie źle to będą rozliczenie i czas na zmiany po sezonie lub po pierwszej rundzie a nie przed sezonem

No pewnie . pożyjemy zobaczymy 😄.

ŁKS MISTRZEM POLSKI JEST 👍🏐👑

G
Gość

dzisiaj 18:30 na Toyi (można ogladac w internecie) w programie piłka meczowa ma byc m.in nowy trener siatkarek ŁKS wiec warto obejrzeć i dowiedzieć sie wiecej co będzie z pewnego źródła

o
olo

jeszcze się sezon je zaczął a tu jak zwykle sami fachowcy i znawcy :) w sporcie liczy się efekt końcowy !!!! A efekt końcowy jest taki że ŁKS jest mistrzem Polski i to się liczy a nie kto tam odszedł kto przyszedł komu płacili komu nie kto z kim się spotykał prywatnie itp będzie źle to będą rozliczenie i czas na zmiany po sezonie lub po pierwszej rundzie a nie przed sezonem

Dodaj ogłoszenie