MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Karta łodzianina" od września dla mieszkańców. Jakie zniżki daje "karta łodzianina"

Mirosław Malinowski
Mirosław Malinowski
Urząd Miasta Łodzi postanowił wprowadzić „Kartę łodzianina”, czyli pakiet zniżek i bonusów, które będą przysługiwać wszystkim osobom płacącym podatki w Łodzi. Ma to być jednocześnie forma promocji miasta. Karta ma być wydawana bezpłatnie. Obejmie ona także te osoby, które w tym roku zdecydowały się na płacenie podatków w mieście i zgłosiły do Wielkiej Loterii Podatkowej (takich osób jest już 1700).Jakie zniżki daje karta - czytaj więcej na następnej stronie
Urząd Miasta Łodzi postanowił wprowadzić „Kartę łodzianina”, czyli pakiet zniżek i bonusów, które będą przysługiwać wszystkim osobom płacącym podatki w Łodzi. Ma to być jednocześnie forma promocji miasta. Karta ma być wydawana bezpłatnie. Obejmie ona także te osoby, które w tym roku zdecydowały się na płacenie podatków w mieście i zgłosiły do Wielkiej Loterii Podatkowej (takich osób jest już 1700).Jakie zniżki daje karta - czytaj więcej na następnej stronie Mirosław Malinowski
Urząd Miasta Łodzi postanowił wprowadzić „Kartę łodzianina”, czyli pakiet zniżek i bonusów, które będą przysługiwać wszystkim osobom płacącym podatki w Łodzi. Ma to być jednocześnie forma promocji miasta. Karta ma być wydawana bezpłatnie. Obejmie ona także te osoby, które w tym roku zdecydowały się na płacenie podatków w mieście i zgłosiły do Wielkiej Loterii Podatkowej (takich osób jest już 1700).

- Karta to będzie tańszy dostęp do miejskich usług. Przede wszystkim można będzie ją wykorzystywać w miejskich instytucjach, ale liczymy, że przystąpią do niej również prywatne firmy – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.
Obecnie trwa przygotowanie systemu obsługi „Karty łodzianina”. Na pewno będzie miała ona postać plastikowej karty, która będzie miała kod skanowany podczas korzystania z danej usługi. Możliwe jednak, że będzie to również aplikacja na telefon komórkowy. Szczegóły będą znane po rozstrzygnięciu przetargu na produkcję i obsługę karty. Bonusy, jakie będą mieć mieszkańcy z karty jeszcze nie są znane, prawdopodobnie będą to tańsze bilety do miejskich instytucji kultury tj. muzea, teatry, wejścia na obiekty MOSiR i Aquapark Fala, zniżki przy kupnie migawek MPK itp.
Równolegle do „Karty łodzianina” ma powstać „Karta turysty”. Będzie ona miała charakter komercyjny i będzie dla turystów odwiedzających Łódź na 1 – 3 dni. Po jej wykupieniu turysta będzie mógł taniej lub bezpłatnie wchodzić do muzeów, zoo, palmiarni, jeździć komunikacją miejską itp.

- Turystyka w Łodzi bardzo ucierpiała z powodu epidemii – mówi Tomasz Koralewski, prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej. - By wstać potrzebujemy pomocy. Karta turysty będzie jedną z jej form.

Warto przypomnieć, że jako pierwszy wprowadzenie „Karty łodzianina” proponował w 2018 r. poseł PiS Waldemar Buda, gdy ubiegał się o stanowisko prezydenta Łodzi. Według jego koncepcji posiadacze karty mieli mieć 15 procent zniżki na bilety do łódzkich placówek kultury i sportu oraz prawo do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Karta miała być wydawana bezpłatnie na okres 3 lat. Warunkiem jej otrzymania miało być okazanie formularza PIT lub zaświadczenie z urzędu skarbowego o opłacaniu podatku w Łodzi. Poseł Buda liczył, że dzięki wprowadzeniu Karty Łodzianina liczba mieszkańców Łodzi zwiększy się szybko o kilkanaście tysięcy i wzrosną też dochody do miejskiej kasy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany