Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Karta bezpieczeństwa i specjalne zasady organizacji imprez, w Łodzi pomagają przedsiębiorcom z branży rozrywkowo-eventowej

Agnieszka Jedlińska
Agnieszka Jedlińska
W pierwszej kolejności będą się odbywały małe i kameralne imprezy.
W pierwszej kolejności będą się odbywały małe i kameralne imprezy. Grzegorz Gałasiński
Łódź jest miastem, w którym organizatorzy imprez (firmowych, spotkań integracyjnych, konferencji, koncertów i targów) mogą liczyć na wsparcie przy tworzeniu scenariusza spotkań branżowych. Łódź Convention Bureau (jednostka Łódzkiej Organizacji Turystycznej) wspiera i pomaga wprowadzić w życie sanitarno-higieniczne zasady, pomaga w wyborze hotelu, obiektu konferencyjnego czy restauracji, dostarcza też informację o firmach oferujących testy na koronawirusa i inne usługi związane z prewencją epidemiologiczną. Od niedawna funkcjonuje także Łódzka Rada ds. Bezpiecznego Eventu, działająca we współpracy z ogólnopolskim Stowarzyszeniem Branży Eventowej w ramach projektu „Polska: Kraj Bezpiecznych Eventów”. Wszystko po to, żeby branża, która zatrudnia tysiące pracowników i współpracuje z tysiącami podwykonawców, mogła bezpiecznie wrócić do pracy.

- Wydaje mi się , że nadszedł już czas znoszenia ograniczeń dotyczących spotkań, konferencji, targów i małych eventów - mówi Jacek Caputa, event manager w Grupie Żywiec.
Branża eventowa, czyli ta, która zajmowała się organizowaniem wszelkiego rodzaju spotkań z dnia na dzień straciła wszystkie zlecenia. W dobie koronawirusa ich klienci nie chcieli wydawać pieniędzy na imprezy, które mogą się skończyć kwarantanną pracowników i poważnym zachorowaniem. Wraz z odmrażaniem gospodarki małe i duże firmy liczą na powrót do swojej działalności.
W ramach programu "Polska! Krajem bezpiecznych eventów", Stowarzyszenie Branży Eventowej wszechstronnie wspiera kolejne miasta oraz samorządy w jak najpełniejszym powrocie do działania, obecności turystycznej, biznesowej i eventowej.
- Łódź pokazuje jak należy odnaleźć się w nowych realiach, zapewniając bezpieczeństwo (ze szczególnym wskazaniem na kwestie sanitarne) turystom i uczestnikom spotkań biznesowych. Korzystając z wiedzy ekspertów - m.in. SBE, Łódzkiej Organizacji Turystycznej - Łódzka Rada ds. Bezpiecznego Eventu wdrożyła procedury i rozwiązania dzięki którym goście branży MICE w Łodzi mogą czuć się naprawdę bezpiecznie - komentuje Marta Chmielewska, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Branży Eventowej.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany