Karne wyłoniły drugiego półfinalistę

ei24
Karne wyłoniły drugiego półfinalistę ei24
Po emocjonującym meczu Urugwaj pokonał w karnych (4-2) Ghanę.

Urugwaj pokonał w karnych (4-2) Ghanę i ostatnia z afrykańskich drużyn pożegnała się z mundialem. Drugi z dzisiejszych meczy ćwiercfinałowych był bardzo ciekawym widowiskiem. Dostarczył kibicom obu zespołów wiele emocji. ;
Rozpoczął Urugwaj od mocnego uderzenia i przez pierwsze 20 minut dominował na boisku w Johannesburgu. Ghana wyglądała, jakby czekała na swoją szansę w kontratakach. Po 20 minutach wszystko się odmieniło i to Urugwaj cofnął się pod swoją bramkę, a reprezentacja Czarnych Gwiazd atakowała. Kiedy wydawało się, że wynikiem 0-0 zakończy sie pierwsza część gry, na strzał z ponad 30 metrów zdecydował się Muntari, uderzył celnie i było 1-0 dla Ghany.
Wydawać by się mogło, że po przerwie znów zobaczymy atakujący zespół z Ameryki Południowej, nic bardziej mylnego. To znów Ghana była stroną atakującą i była bliska powiększenia prowadzenia. Kiedy Afrykanie opanowali, jak się wydawało, grę, znów gracze Urugwaju ożywili się i zaczęli atakować. W 55 minucie Diego Forlan podszedł do rzutu wolnego i popisał się cudownym strzałem wyrównując wynik spotkania na 1-1.
W dalszej części spotkanie się wyrównało, oba zespoły miały kilka dogodnych sytuacji (najlepszą Suarez w 64 minucie), ale żadna nie zakończyła się bramką.
Dogrywka to kontrolowane ataki i gra błędów, zmęczenie coraz bardziej dawało o sobie znać i kiedy Urugwaj czekał na rzuty karne, Ghana przycisnęła. Ostatnia minuta dogrywki to rzut rożny i ogromne zamieszanie pod bramką Urugwaju, po strzale piłkarza Ghany Suarez wybija piłkę ręką z linii bramkowej. Sędzia wskazuje na rzut karny i pokazuje napastnikowi Urugwaju czerwona kartkę. Ostatnia sekunda do piłki ustawionej na 11. metrze podchodzi Gyan i... strzela prosto w poprzeczkę. Sędzia kończy dogrywkę.

Rzuty karne to jak zawsze loteria, a dziś w tej loterii lepsi byli Urugwajczycy.
Tak ostatni afrykańska drużyna żegna się z mundialem na swoim kontynencie, a zwycięski Urugwaj w upragnionym półfinale spotka się z Holandią. (matsu)

Urugwaj - Ghana 1:1 (1:1, 0:1) karne 4:2
Bramki: Diego Forlan (55) - Suleyman Muntari (45)
Żółte kartki: Jorge Fucile, Egidio Arevalo, Diego Perez - John Pantsil, Hans Sarpei.