Karate. Warda wygrała w Pilznie

hof
Kamila Warda na najwyższym stopniu podium
Kamila Warda na najwyższym stopniu podium archiwum
Dobrze w zawodach cyklu Ligi Środkowoeuropejskiej w Karate WKF (CEKL), które odbyły się w Pilznie, spisali się łodzianie.

Karatecy Olimpu w generalnej klasyfikacji zajęli ósme miejsce. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Kamila Warda, która w ośmiu walkach zdobyła 28 punktów, tracąc tylko 2. Zawodniczka Olimpu wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii open seniorek oraz drugie w wadze - 68 kg.
Łodzianka od 21 listopada będzie reprezentowała Polskę na mistrzostwach świata karate WKF, które odbędą się w Paryżu.
Dobrze walczyła także Dorota Banaszczyk, która zwyciężyła w kategorii juniorek - 53 kg. Łodzianka pewnie wygrywała swój finał z Niemką 5 do 0. Zawody w Pilznie dla Doroty były kolejną kwalifikacją do Mistrzostw Europy karate WKF które odbędą się w Turcji w lutym 2013 roku.
Drugie miejsce w kumite chłopców 12-13 lat wywalczył Artur Żurek (Harasuto) w kategorii - 45 kg.
Trenerami łódzkich karateków są: Maciej Gawłowski (Olimp), Janusz Harast (Harasuto).