Karate. W Łodzi. Egzaminy pod okiem wicemistrza świata

Szykuje się w Łodzi duże wydarzenie dla ludzi związanych z karate.

Maciej Mazur, wicemistrz świata w shinkyokushin z ubiegłego roku, będzie egzaminatorem w Klubie Karate Kyokushin SHODAN.

Mazur to pierwszy Polak, który wywalczył medal w kategorii open, gdzie zawodnicy rywalizują bez podziału na kategorie wagowe.

Egzaminy odbędą się7 lutego w siedzibie łódzkiego klubu przy ul. Wólczańskiej 55/59. Egzamin dzieci potrwa od godziny 18 do 19.30, a młodzież i dorośli przystąpią do sprawdzianu około godziny 19.30.

Mazur wywalczył srebrny medal w Tokio podczas 12. Mistrzostwa Świata Karate Kontaktowego, największej organizacji WKO (World Karate Organization). W finale pokonał go Japończyk Yuji Shimamoto.