Karate. Świetny występ Dominika Dziudy. Wygrał Młodzieżową Ligę Światową

Doskonale rozwija się talent Dominika Dziudy. Karateka Olimpu Łódź okazał się bezkonkurencyjny w turnieju Młodzieżowej Ligi Światowej (Youth League) w kategorii kadet - 57 kg.

Łodzianin odprawił z kwitkiem zawodników z Francji, Azerbejdżanu, Jordanii. W półfinale pokonał kolejnego rywala z Azerbejdżanu, w finale zwyciężył 2:1 karatekę z Łotwy.

Dobry start zaliczyła również Anita Białecka, która zajęła 5. miejsce w kategorii junior - 59 kg. W walce o brązowy medal uległa aktualnej brązowej medalistce mistrzostw Europy, reprezentantce Austrii 0:3. Pozostali zawodnicy Olimpu (Antonina Żurawska, Hubert Jarocki, Oliwier Pełka, Łukasz Bankowski, Przemysław Kołodziejczak, Oliwia Karbownik i Nina Nastaga) zakończyli udział w turnieju w eliminacjach.

Dorota Banaszczyk w dobrym starcie w finałowym turnieju kwalifikacyjnym, który odbył się w Paryżu zajęła 4 miejsce i nie dostała się doIgrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

Zawodniczka Olimpu Łódź stoczyła aż 9 walk. W półfinale przegrała wyraźnie 2:6 z Anną Czernyszewą z Rosji, aby zachwilę pokonać w walce repasażowej o wejście do rundy finałowej zawodniczkę z Anglii Carlę Burkitt 7:0.

Łodzianka w decydującej rozgrywce przegrała z rywalką z Kazachstanu Zhangbyrbay Moldir 0:2, potem były remis 0:0 z Czernyszewą z Rosji i na koniec porażka z Bułgarką Ivet Goranovą 0:2.

W trzyletnich kwalifikacjach kategorii olimpijskiej - 55 kg wzięło udział aż 530 zawodniczek z ponad 120 państw.