Karate. Pierwsze miejsce Białorusinki z Olimpu. Mistrzostwa Polski w Łodzi

W Wenecji odbyły się zawody Młodzieżowej Ligi Światowej w karate. W turnieju wystartowali przedstawiciele Olimp Łódź, dla których były to ostatnie zawody przed mistrzostwami Polski, które 19 grudnia odbędą się w Łodzi.

Kseniya Dronchanka, Białorusinka od trzech miesięcy reprezentująca łódzki klub, wygrała w kategorii junior - 53 kg. Sześć wygranych walk oraz wywalczenie 30 punktów przy stracie zaledwie dwóch, to niezwykle imponujące statystyki.

Zuzanna Dopieralska, Oliwier Pełka oraz Przemysław Kołodziejczak uplasowali się na siódmych pozycjach.

Z kolei w Venice Cup Krzysztof Szewczyk, w konkurencji senior, zajął siódmą lokatę. Bartosz Kędzierski w konkurencji senior zajął dziewiąte miejsce, a w kategorii U-21 dotarł do ćwierćfinału.

Przedstawiciele KS Olimp Łódź deklarują: - W Mistrzostwach Polski wystawiamy bardzo dużą i mocną ekipę. Będzie liczyć ponad 20 osób. Jakiś czas temu w Łodzi gościli najlepsi zawodnicy w Europie oraz na świecie. Byli to karatecy z Ukrainy, Łotwy, Węgier, Izraela czy Białorusi. Trenowaliśmy tutaj praktycznie non stop przez dwa dni z medalistami mistrzostw świata oraz Europy. W zawodach Młodzieżowej Ligi Światowej startowała część zawodników, która weźmie udział w mistrzostwach kraju.